Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2013-09-18
System monitorowania CMC III z certyfikatem UL

Rittal Computer Multi Control III (CMC III) otrzymał certyfikat UL, dopuszczający na amerykański rynek. Podzespoły elektroniczne urządzenia zostały przebadane w Underwriters Laboratories (UL). Szczegółowe analizy wykazały, że spełniają wysokie wymagania oraz standardy bezpieczeństwa organizacji.

Ogień, woda, włamanie – to tylko niektóre zagrożenia, przed którymi firmy muszą chronić szafy serwerowe oraz centra danych. W międzyczasie wszystkie popularne systemy zarządzania siecią integrują parametry fizyczne i ostrzegają w przypadku, gdy dochodzi do odchyleń od wartości zadanych. Aby pozyskać dane dla parametrów użytkownicy mogą wykorzystać system monitorowania CMC III. Dzięki niemu informacje stają się dostępne do dalszego przetwarzania przez system zarządzania siecią. CMC III działa również samodzielnie, np. wyzwala alarmy lub powiadamia określone osoby kontaktowe.

CMC III składa się z centralnej jednostki sterującej - Processing Unit (PU), której zadaniem jest współpraca z różnymi czujnikami. Rejestrują one np. temperaturę i wilgotność w szafie. Sondy są połączone szeregowo przez CAN-Bus (Controller Area Network). Struktura szeregowa pozwala na maksymalne zredukowanie kosztów okablowania. Klient może zbudować własny system, według indywidualnych wymagań, korzystając z różnych komponentów. Rittal oferuje szeroki wybór czujników oraz modułów sterujących, które mogą być połączone z CMC III. Rozwiązanie to, poza zastosowaniem w rackach IT, jest wykorzystywane również w szafach sterowniczych i rozdzielczych.

Rozdział energii w szafach serwerowych i sieciowych

Nowością w palecie akcesoriów do CMC III jest modułowy system rozdziału mocy: Power System Module (PSM). System po stronie wejścia mierzy wszystkie ważne wartości, między innymi moc czynną (w kilowatach, kW) i energię czynną (w kilowatogodzinach, kWh). Energia czynna jest przy tym rejestrowana z dokładnością pomiaru 1%. Z szyną PSM jest zintegrowany pomiar przewodu zerowego do określania obciążenia asymetrycznego. Wbudowany wyświetlacz pełni funkcję lokalnego wskaźnika w szafie serwerowej lub sieciowej, względnie w szafie rozdzielczej i sterowniczej. Szyna jest dostępna w wersji 16 amperowej (trójfazowej) oraz 32 amperowej (jednofazowej) i może być podłączona bezpośrednio do CMC III.

 

Rittal

Firma Rittal z siedzibą w Herborn, Hesja, to wiodący światowy dostawca systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są we wszystkich obszarach przemysłu, w budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT).

Do szerokiego spektrum zastosowań należą także kompletne rozwiązania dla modułowych i energooszczędnych centrów danych, począwszy od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa a skończywszy na fizycznych zabezpieczeniach danych i systemów infrastruktury IT. Wiodący dostawca oprogramowania Eplan uzupełnia rozwiązania systemowe Rittal o interdyscyplinarne rozwiązania inżynieryjne.

Założona w 1961 roku firma Rittal działa obecnie na całym świecie, posiadając 11 fabryk, 64 spółek córek oraz 40 przedstawicielstw. Zatrudniając 10000 pracowników na całym świecie, firma Rittal jest największym przedsiębiorstwem w Friedhelm Loh Group, Haiger, Hesja. Cała grupa zatrudnia 11500 pracowników, a jej obroty w 2011 roku wyniosły ok. 2,2 miliarda euro. Pozostałe informacje na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com

Autor:
Rittal
Źródło:
www.rittal.pl
Dodał:
RITTAL Sp. z o.o.

Czytaj także