Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2013-06-27
Rittal dla Biblioteki Watykańskiej

Biblioteka Watykańska zawiera największy na świecie zbiór antycznych, ręcznie pisanych tekstów. Digitalizując ok. 80 000 manuskryptów oraz blisko 9 000 inkunabułów biblioteka wniesie bezcenny wkład w historię kultury. Domem dla cyfrowych dokumentów będzie w przyszłości centrum danych Rittal, łączące efektywność energetyczną oraz maksymalną elastyczność.

W ramach zaplanowanego na 9 lat projektu ma zostać zeskanowanych 40 000 000 stron tekstów. Podstawę dla elektronicznej biblioteki tworzy infrastruktura IT firmy Rittal. Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej data center dużą rolę odegrała efektywność energetyczna oraz maksymalna elastyczność. W każdej chwili musi być możliwa późniejsza rozbudowa systemu w przypadku większego zapotrzebowania na archiwizację.

Najwyższe bezpieczeństwo

Centrum danych znajduje się w pobliżu biur pracowników Biblioteki Watykańskiej. Maksymalną niezawodność zapewnia zasilanie bezprzerwowe, zabezpieczające wszystkie cztery strefy data center. W klimatyzacji szaf serwerowych Rittal polega na sprawdzonej technice. Ciepłe powietrze jest odprowadzane przez wymienniki ciepła powietrze/woda. Rozwiązanie to gwarantuje, że serwery w szafach nie będą się przegrzewać. Wysokie bezpieczeństwo zarchiwizowanych danych zapewniają również systemy bezpieczeństwa, monitoringu oraz kontroli dostępu. System monitorowania Rittal CMC III (Computer Multi Control) dba o bezzakłóceniową pracę centrum danych, natychmiast informując o zakłóceniach, jak np. nagły wzrost temperatury w szafie serwerowej.

Rittal CMC III

Wyposażony w Processing Unit i aż do 32 współdziałających z nim czujniki CMCIII rejestruje wszystkie parametry fizyczne takie jak temperatura, wilgotność czy dym. Mapowanie wszystkich zmierzonych wartości odbywa się za pomocą oprogramowania RiZone, które pozwala także na ingerencję administratora.

 

Rittal

Firma Rittal z siedzibą w Herborn, Hesja, to wiodący światowy dostawca systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są we wszystkich obszarach przemysłu, w budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT).

Do szerokiego spektrum zastosowań należą także kompletne rozwiązania dla modułowych i energooszczędnych centrów danych, począwszy od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa a skończywszy na fizycznych zabezpieczeniach danych i systemów infrastruktury IT. Wiodący dostawca oprogramowania Eplan uzupełnia rozwiązania systemowe Rittal o interdyscyplinarne rozwiązania inżynieryjne.

Założona w 1961 roku firma Rittal działa obecnie na całym świecie, posiadając 11 fabryk, 64 spółek córek oraz 40 przedstawicielstw. Zatrudniając 10000 pracowników na całym świecie, firma Rittal jest największym przedsiębiorstwem w Friedhelm Loh Group, Haiger, Hesja. Cała grupa zatrudnia 11500 pracowników, a jej obroty w 2011 roku wyniosły ok. 2,2 miliarda euro. Pozostałe informacje na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com

Autor:
Rittal
Dodał:
RITTAL Sp. z o.o.

Czytaj także