Powrót do listy wiadomości Dodano: 2015-08-17  |  Ostatnia aktualizacja: 2015-08-17
Nowe odkrycie w inżynierii półprzewodnikowej
Nowe odkrycie w inżynierii półprzewodnikowej
Nowe odkrycie w inżynierii półprzewodnikowej

Naukowcy z amerykańskiego Departamentu Energii (DoE) wykorzystali specjalnie skonstruowaną sondę po to, by zbadać właściwości nowego materiału półprzewodnikowego. Zespół z DOE w wykorzystał tzw. sondę Campanile'a, by przeanalizować właściwości dwusiarczku molibdenu, którego właściwości optoelektroniczne są bardzo obiecujące pod kątem zastosowania w elektronice nowej generacji.

Związek ten należy do grupy chalkogenków (TMDC). Dwuwymiarowe cząsteczki materiałów z tej rodziny posiadają doskonałą wydajność energetyczną. Dotychczas jednak nie udało się uzyskać odpowiedzi na pytanie, jaki mechanizm w skali nano stoi za tak korzystnymi właściwościami.

James Schuck, jeden z głównych autorów prac wyjaśnił, że zastosowanie sondy Campanile do analizy materiału w tejże skali rzuciło światło na szereg aspektów związanych z zagadkową naturą materiału. Pozwoli to przyspieszyć badania nad jego komercyjnym zastosowaniem.

Najważniejszym z nich było odkrycie szerokiego na 300 nanometrów nieuporządkowanego energetycznie obszaru. Dotychczas nie spotkano się z tego typu strukturą, a ona sama może okazać się niezwykle ważna dla wszystkich urządzeń wykorzystujących w swym działaniu przepływ prądu. Odkrycie może okazać się również kluczowe dla aplikacji fotokatalitycznych oraz nieliniowych konwersji optycznych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
theengineer
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także