Miasta zaczynają się interesować inteligentnymi rozwiązaniami, ale wciąż boją się eksperymentować

Ośrodek analityczny THINKTANK i RWE Polska uruchamiają ogólnopolski program „Miasta Przyszłości" poświęcony kluczowym wyzwaniom związanym z rozwojem miast w Polsce i Europie.
Inauguracja programu RWE i THINKTANK odbędzie się 4 września br. podczas XXIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój i zostanie połączona z prezentacją raportu THINKTANK – RWE „Przyszłość miast – miasta przyszłości". Publikacja stanowi analizę zagadnień smart city od idei po trendy urbanistyczne, konsumenckie, demograficzne i technologiczne oraz prezentację najnowszych studiów przypadku, rozwiązań z zakresu zarządzania miastami opracowanymi zarówno przez firmy jak i przedstawicieli miast. Dyskusja ta jest dla Polski szczególnie ważna ze względu na planowany podział środków m.in. dla samorządów w ramach kolejnej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020.
Krwioobiegiem rozwoju miast staje się nowoczesna energetyka, która pozwala na podniesienie jakości życia zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym. RWE rozwija swoją działalność spoglądając w przyszłość, tak aby już teraz być przygotowanym na jej wyzwania. Wierzymy, że raport o miastach przyszłości stanie się punktem wyjścia do szerokiej debaty między przedstawicielami biznesu i decydentami oraz pozwoli polskim miastom wejść do światowej elity – komentuje dr Filip Thon, Prezes Zarządu RWE Polska i Członek Zarządu RWE East.
Program „Miasta Przyszłości" jest poświęcony kluczowym wyzwaniom związanym z rozwojem ośrodków miejskich różnej wielkości w Polsce i Europie. Program prowadzony jest z udziałem szerokiego grona interesariuszy ze strony rządowej, samorządowej i biznesowej. - Główne cele programu to transfer dobrych praktyk pomiędzy specjalistami zaangażowanymi w politykę miejską oraz stworzenie stałej platformy dyskusji pomiędzy władzami samorządowymi a środowiskami przedsiębiorców i ekspertów na temat modeli i narzędzi zarządzania organizmami miejskimi w kontekście ich zrównoważonego i efektywnego rozwoju, a także rozwijania innowacji społecznych i budowania miast „inteligentnych". - tłumaczą dr Małgorzata Bonikowska i Paweł Rabiej, partnerzy zarządzający THINKTANK.
Program zapewnia transfer międzynarodowej wiedzy na temat rozwiązań z zakresu zarządzania miastami, przybliżenie polskim decydentom rozwiązań stosowanych przez metropolie w różnych częściach świata, stymulowanie wymiany doświadczeń na temat smart cities w Polsce oraz dokumentowanie studiów przypadku o wdrożeniach sprzyjających bardziej efektywnemu włączaniu obywateli w zarządzanie organizmami miejskimi.
Podczas panelu dyskusyjnego „Miasta Przyszłości – utopia czy rzeczywistość?", który odbędzie się w drugim dniu Forum Ekonomicznego poruszone zostaną zagadnienia dotyczące m.in.: globalnych i europejskich trendów w zakresie tworzenia nowoczesnych miast i organizowania przestrzeni miejskiej, polskiego podejścia do nowoczesnego zarządzania organizmami miejskimi, nowej perspektywy unijnej oraz rekomendacje dotyczące systemowego podejścia do efektywnego zarządzania ośrodkami miejskimi. Wydarzenie będzie transmitowane „na żywo" na antenie stacji TVN CNBC.
„Przyszłość miast – miasta przyszłości", to kolejna dyskusja podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego prowadzona w ramach programu realizowanego przez THINKTANK i RWE Polska. Główne zagadnienia dotyczyć będą rozwoju polskich miast w świetle najnowszych trendów technologicznych. Uczestnicy panelu przyjrzą się także nowym kierunkom, które dotyczą oczekiwań mieszkańców względem smart city, zmianom technologicznym, a także sposobom, w jakim nowoczesne miasta zwiększają swoją atrakcyjność dla mieszkańców i inwestorów.
Program „Miasta Przyszłości" zyskał patronat honorowy Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Środowiska, Urzędu Regulacji Energetyki oraz Fundacji Projekt: Polska, Fundacji im. Roberta Schumana, Best Place – Europejski Instytut Marketingu Miejsc.Raport THINKTANK - RWE „Miasta przyszłości. Od wyzwań do wizji" dystrybuowany będzie podczas sesji tematycznych w drugim dniu XXIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój (4 września br.) Raport będzie dostępny także w wersji elektronicznej do pobrania ze strony internetowej THINKTANKwww.mttp.pli RWE Polska: www.rwe.pl, po wydarzeniu inaugurującym.
(ma)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- RWE

Komentarze (0)
Czytaj także
-
zenon 8.00 i zenon Analyzer 3.20
Firma COPA-DATA przedstawia nowe wersje oprogramowania do automatyzacji i raportowania zenon 8.00 i zenon Analyzer 3.20. Użytkownicy będą mogli...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-