Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2009-05-14 | Ostatnia aktualizacja: 2009-05-14
Konferencje i spotkania na targach EXPOPOWER

Konferencje i spotkania na targach EXPOPOWER
Stowarzyszenie Elektryków Polskich przygotowało dla uczestników EXPOPOWER dwie konferencje. Pierwszego dnia wspólnie z Wielkopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa (WOIIB) zaprasza na Konferencję Naukowo Techniczną „Energetyka w budownictwie”. Program tego wydarzenia obejmuje dwa niezwykle interesujące tematy: ocenę energetyczną budynków (aktualny stan prawny i jego wdrożenie) oraz pomiary odbiorcze i eksploatacyjne instalacji elektroenergetycznej niskiego napięcia. Tematyka konferencji, z pewnością zainteresuje projektantów, wykonawców, użytkowników (administratorów i inwestorów) urządzeń, sieci i instalacji elektroenergetycznych oraz wszystkich zajmujących się nadzorem wykonawstwa, handlem i dystrybucją urządzeń elektroenergetycznych.
Drugiego dnia SEP wspólnie z WOIIB, ABB, DEHN Polska i Wydziałem Elektrycznym Politechniki Poznańskiej organizuje VII Konferencję Naukowo-Techniczną z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia”. Temat tegorocznej edycji to „Elektryczna aparatura rozdzielcza”. Konferencja ma stanowić forum wymiany doświadczeń między ośrodkami prowadzącymi prace badawcze, konstruktorskie, projektowe i wykonawcze w zakresie aparatów i urządzeń rozdzielczych. Zaproszenie do udziału w konferencji skierowane jest do nauczycieli akademickich uczelni technicznych, członków komisji kwalifikacyjnych, wykładowców kursów oraz nauczycieli zawodu, pracowników przedsiębiorstw energetycznych, spółek dystrybucyjnych, biur projektowych oraz przedsiębiorstw wykonawczych i montażowych, zainteresowanych problematyką elektrycznej aparatury rozdzielczej nisko-, średnio- i wysokonapięciowej.
Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej zaprasza podczas EXPOOWER na konferencję „Potrzeba rozwoju energetycznej infrastruktury sieciowej. Uwarunkowania prawne i środowiskowe” z udziałem byłego premiera a obecnie posła do Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzego Buzka. Uczestnicy konferencji spróbują odpowiedzieć na pytanie, jak zmieniać polską energetykę w interesie odbiorcy i środowiska. Mowa będzie m.in. o energii jako wyznaczniku rozwoju cywilizacyjnego człowieka, potrzebach inwestycyjnych infrastruktury sieciowej, problemach prawnych rozwoju infrastruktury przesyłowej i dystrybucyjnej – istniejących barierach i możliwych rozwiązaniach. PTPiREE organizuje podczas targów także spotkanie prezesów zakładów energetycznych z całego kraju.
Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska przy współpracy z Ecofys Poland -koordynatorem projektu COFITECK oraz Towarzystwem Gospodarczym Polskie Elektrownie - reprezentującym w projekcie polski sektor elektroenergetyczny zaprasza na międzynarodową konferencję „Współspalanie biomasy w Europie Środkowej i Wschodniej” - Promocja know-how w zakresie technologii współspalania oraz sposobów pozyskiwania biomasy. W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną kluczowe zagadnienia dla rozwoju technologii współspalania biomasy z paliwami kopalnymi: technologiczne aspekty współspalania biomasy w energetyce, potencjał biomasy na świecie i w regionie Europy Środkowo – Wschodniej, rozwój rynków biomasy, technologiczne i rynkowe bariery rozwoju współspalania biomasy, status quo współspalania w Polsce, Republice Czeskiej, Estonii, Litwie, Łotwie i Rumunii oraz realizacje współspalania na wybranych przykładach z Polski, Niemiec.
Ciekawie zapowiada się również cykl seminariów technicznych pod hasłem „Dni z ABB”, podczas których poruszone zostaną najbardziej aktualne zagadnienia dla polskiej energetyki. Tematy seminariów to: „Transformatory blokowe do pracy równoległej i jednofazowe”, „Nowe rozwiązania terminali zabezpieczeniowych i systemów sterowania dla stacji WN”, „Technologia HVDC mostów energetycznych” oraz „Dynamiczne układy kompensacji dla farm wiatrowych i sieci energetycznych FACTS”.
Firma Galmar Marciniak s.j. organizuje konferencje „Rewolucja w uziemieniach i ochronie odgromowej” – wstęp wolny.
W ostatnim dniu odbędzie na targach EXPOPOWER finał ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Bezpieczniej z prądem”. Weźmie w nim udziałem kilkaset dzieci i młodzieży z całej Polski. Program „Bezpieczniej z prądem” został zainicjowany przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej oraz spółki energetyczne w 2002 r. Od tego czasu odbyło się już pięć edycji. Celem programu jest podnoszenie świadomości właściwego korzystania z urządzeń elektrycznych wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej.
Szczegółowe informacje na temat programu wydarzeń oraz warunków udziału w konferencjach znajdują się na stronie www.expopower.pl
Zwiedzanie
Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER 2009 będzie można zwiedzać:
• w dniach 19 i 20 maja w godzinach 9.00 - 17.00
• w dniu 21 maja w godzinach 9.00 – 16.00.
Po zarejestrowaniu wstęp na targi jest bezpłatny.
Rejestracji można dokonać:
• - online na internetowej stronie targów
• - w punkcie rejestracyjnym przed wejściem do pawilonu.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- MTP

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Transformator a falownik: 7 energetycznych konfliktów, które mogą skończyć...
Czas czytania: 6 min Transformator i falownik – dwa filary współczesnych instalacji OZE i przemysłowej automatyki. Na papierze: duet idealny. ...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-