Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-03-21   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-03-21
AI monitoruje mutacje koronawirusa
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Firma zajmująca się systemami AI o nazwie Graphen opublikowała analizę szlaku ewolucji genów wirusa COVID-19. Zanalizowała ona warianty każdego zgłoszonego sekwencjowania genomu wirusa z ponad 30 krajów, dzięki czemu możliwe stało się stworzenie modelu jego rozprzestrzeniania się.


Dr Ching-Yung Lin, założyciel i dyrektor generalny Graphen, powiedział: „Z przyjemnością informujemy, że Graphen przeanalizował ewolucję wirusa SARS-CoV-2 COVID-19 z ponad 370 szczepami wirusów z całego świata. Teraz lepiej rozumiemy ścieżki rozprzestrzeniania się epidemii, która wybuchła na całym świecie w grudniu 2019 r."


Zrozumienie wzorca mutacji może pomóc firmom farmaceutycznym w rozwoju leków, przewidywaniu rozprzestrzeniania się wirusa, a także identyfikowaniu szczególnie szkodliwych szczepów, które mogą wywoływać objawy inne niż te, które dotychczas znamy.

Lin dodał: „Ustalenie związku między zmianami sekwencji a rozwojem epidemii jest bardzo pomocne dla późniejszego zapobiegania i kontroli. To przykład przyszłości medycyny precyzyjnej zasilanej sztuczną inteligencją."

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
engineering.com; businesswire.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :