Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2018-12-21
Jak znaleźć dobrego instalatora?

Istnieje szereg cech, które powinny charakteryzować dobrego instalatora. Jeśli w swoim otoczeniu nie masz kogoś zaufanego specjalizującego się w tej branży, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Postanowiliśmy w nim zgromadzić kwintesencję takiej osoby.

zdjecieglowne1(4).jpg

 

Jeśli więc szukasz instalatora, zapraszamy do lektury. Być może ułatwi Ci podjęcie decyzji.

 

Jak w szwajcarskim zegarku

 

Chyba nikt z nas nie lubi, kiedy ktoś się spóźnia. Zwłaszcza, jeśli mówimy o pracy. Pierwszą cechę dobrego instalatora możesz sprawdzić już na samym początku. Jeśli dba on o to, by być na miejscu w wyznaczonym czasie, możesz mieć pewność, że również swoją pracę będzie wykonywał systematycznie i skończy ją w zapowiedzianym terminie.

zdjecie2(4).jpg

Dbałość o szczegóły

 

Umówmy się, chociaż wygląd nie jest sprawą pierwszorzędną, zwracamy na niego uwagę. I nie chodzi tu o markowe ubrania, lecz o schludny i zadbany wygląd. Tym również powinien cechować się dobry instalator. Jeśli ktoś taki na spotkanie przychodzi w zniszczonych, ubrudzonych po pracy ubraniach, oznacza to, że nie ma dla niego różnicy między rozmową z klientem a pracą przy instalacji. Ty z kolei masz prawo zakładać, że jego praca również nie będzie wykonana z dbałością o szczegóły.

 

Rozmowa z klientem

 

Jednym z kroków, który musi podjąć absolutnie każdy instalator, jest szczegółowa rozmowa z klientem. Jeśli zauważysz, że jest on nieprzygotowany do spotkania lub odpowiada na pytania zdawkowo, szybko zakończ z nim współpracę. Musisz wiedzieć, że w takiej rozmowie Twoje oczekiwania są bardzo ważne, natomiast instalator powinien dopasowywać je do tego, co jest w stanie w rzeczywistości zrobić.

zdjecie3(4).jpg

Przygotowanie konkretnej oferty

 

Jeśli od początku współpracy, bez wcześniejszego przygotowania projektu, instalator mówi o kosztach, jakie będziesz musiał ponieść, lepiej wstrzymaj współpracę i poszukaj innego specjalisty. Dobry instalator na samym początku (oprócz rozmowy z Tobą), przygotowuje projekt i opowiada Ci, jak ma wyglądać cały plan pracy. Po wszelkich uwagach z Twojej strony, tworzy ostateczny plan, a wtedy wspólnie możecie rozmawiać o cenach.

 

Kreatywność i inicjatywa

 

Instalator, który jest w stanie zaproponować Ci wiele funkcjonalnych rozwiązań, to specjalista godny uwagi. Umiejętność przedstawiania wad, zalet, możliwości i niebezpieczeństw związanych z wykonywaną instalacją to bardzo istotna cecha dobrego instalatora. Jeśli natomiast nie potrafi on odpowiedzieć na Twoje wątpliwości, zdecydowanie nie warto z nim współpracować.

 

zdjecie4(4).jpg

Kwalifikacje i rozwój

 

Nie krępuj się zapytać instalatora o jego kwalifikacje, a także doświadczenie i rodzaj używanego sprzętu. Jeśli jest to uczciwa osoba, z pewnością nie będzie miała problemu z udzieleniem Ci odpowiedzi. Ważne są też ciągłe szkolenia, które zapoznają go z najnowszymi technologiami i możliwościami.

 

Gdzie znaleźć doświadczonego instalatora?

 

Z pewnością zawsze najlepiej zacząć od zapytania znajomych. Osoba z polecenia będzie pewna – nie będziesz musiał obawiać się o postęp i sukces zaplanowanych prac. Dzisiaj fachowców bardzo często szukamy również przez Internet. To także rzetelne źródło, ponieważ internauci zawsze niezwykle szczerze wypowiadają się zarówno o profesjonalistach, jak i amatorach.

 

Poradnik dostarczył sklep z systemami alarmowymi Montersi.pl specjalizujący się w sprzedaży renomowanych zasilaczy PoE pod adresem: https://www.montersi.pl/zasilacze-poe

zdjecie5(1).jpg

Źródło:
Montersi.pl