Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-06-11
Jak montuje się system alarmowy?

Kiedy zakupimy sprzęt umożliwiający monitorowanie i ostrzeganie przed niebezpieczeństwami mającymi miejsce w domu, garażu, czy też na podwórka, musimy przejść do prawidłowego zamontowania poszczególnych sprzętów. Montaż systemu alarmowego będzie możliwy tylko wtedy, gdy będziemy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym na pewno będzie działać on sprawnie przez wiele lat i realnie zwiększy nasze poczucie bezpieczeństwa.

Gdzie zakupić system alarmowy?

Obecnie jesteśmy zasypywani różnymi systemami alarmowymi, dlatego znalezienie ich nie jest większym problemem. Większym wyzwaniem stają się poszukiwania, kiedy wiemy już, na co zwracać uwagę i zależy nam na najwyższej jakości. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie systemu alarmowego na stronie internetowej bcscctv.pl.

Montaż detektorów

Główną zasadą montażu detektorów ruchów jest zwrócenie uwagi na sposób przecinania się wiązek obserwacyjnych. Specjaliści zalecają, aby przecięcie zawsze było prostopadłe. Złym pomysłem będzie zamontowanie czujnika ruchu na wprost wejścia do pomieszczenia, czy też gdzieś na samym końcu bardzo długiego korytarza.

Inne miejsca, gdzie nie można montować detektorów:

  • bliska obecność wentylatora,
  • w pobliżu kominka,
  • nad grzejnikami,
  • obok kratek wentylacyjnych,
  • w pobliżu innych miejsc, gdzie mają miejsce intensywne ruchy powietrza.

Najlepsze miejsce do montażu centralki

Bardzo ważnym aspektem jest to, aby odpowiednio ukryć centralkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększymy bezpieczeństwo i zadbamy o funkcjonalność całego systemu. Jeśli zamontujemy centralkę na wierzchu, to w razie włamania niepożądana osoba bardzo szybko ją znajdzie i nasze pieniądze pójdę w błoto. Najważniejsze jest jednak to, aby umiejscowić ją w takim miejscu, w którym nie będzie narażona na wilgoć, czy też na bardzo wysoką temperaturę. 

burglar-3718381_960_720.jpg

Gdzie zamontować klawiaturę strefową?

Wiele osób popełnia karygodny błąd i decyduje się na montaż klawiatury w pobliżu drzwi wejściowych. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że włamywacz będzie miał w ten sposób również bardzo ułatwiony sposób na zdemontowanie całego systemu alarmowego i pozbycie się jakiejkolwiek przeszkody, która mogłaby powstrzymać go przed kradzieżą.
Najlepszym rozwiązaniem będzie umiejscowienie klawiatury w szafie i dodatkowe zabezpieczenie jej, np. przy pomocy kluczyka, który nie będzie znajdował się w zamku.

Sposób zasilania systemu – co wybierać?

Aby system alarmowy mógł prawidłowo funkcjonować, musi posiadać odpowiednie zasilanie. Zalecane jest użycie przynajmniej dwóch niezależnych od siebie źródeł. W tym celu wykorzystuje się zazwyczaj standardową linię zasilania o mocy 230V, a do tego wykorzystuje się jeszcze rezerwową, która znajduje się w obudowie z centralką akumulatora. Wiele osób decyduje się jeszcze na inne alternatywne źródła zasilania, które podtrzymują pracę systemu, kiedy dojdzie do zamierzonych działań włamywacza lub też do zdarzeń losowych, podczas których utracone zostanie zasilane sieciowe. Nie da się ukryć, że wielu włamywaczy właśnie poprzez odcięcie zasilania liczy na to, że wyeliminuje ryzyko zadziałania systemu alarmowego, dlatego trzeba przewidzieć to działanie i nie dopuścić do niego.

Autor:
NSS Sp. z o. o.
Źródło:
własne

Czytaj także