Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-11-23
Schneider Electric nagrodzony w konkursie DCS Awards 2021

Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, zwyciężył w kategorii „Wyjątkowy wkład w zrównoważony rozwój i efektywność" w konkursie DCS Awards. Nagroda jest wyrazem uznania za wiodącą rolę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju centrów danych oraz za technologie, które pomagają klientom sprostać wymaganiom w zakresie odporności, wydajności i zrównoważonego działania. Schneider Electric otrzymał ponadto nagrodę specjalną w kategorii „Projekt roku w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, w obszarze centrów danych" (wspólnie z APT).

 

image_processing20211123-25879-1r5net3.jpg

Wybitny wkład w zrównoważony rozwój i efektywność

Zrównoważony rozwój i efektywność są od dawna w centrum zainteresowania Schneider Electric. Firma może poszczycić się licznymi sukcesami i konsekwentnie wspiera klientów w zmniejszaniu wpływu na środowisko ich krytycznej infrastruktury dzięki zrównoważonym technologiom Green Premium™, innowacyjnym strategiom projektowania i budowania rozwiązań oraz wsparciu działu usług energetycznych i zrównoważonego rozwoju (ESS).


Wiodąca w branży oferta rozwiązań sprzętowych i programowych, obejmująca platformę EcoStruxure IT do zarządzania infrastrukturą centrów danych (DCIM), pomaga operatorom uzyskać lepszy wgląd w krytyczne środowisko IT oraz podjąć kroki w celu zmniejszenia zużycia energii i emisji dwutlenku węgla. Zrównoważone rozwiązania w zakresie zasilania awaryjnego, w tym energooszczędne zasilacze awaryjne UPS z serii Galaxy z bateriami litowo-jonowymi, rozdzielnice bez gazu SF6 oraz technologie mikrosieci umożliwiają operatorom spełnienie wymagań w obszarze zrównoważonego rozwoju. Oferują możliwość magazynowania energii i integracji z siecią odnawialnych źródeł energii wykorzystujących wiatr i słońce.


W ostatnich latach Schneider Electric opracował strategie, które pomagają operatorom wyjść poza ramy tradycyjnych projektów centrów danych i ograniczyć emisje także w ramach tzw. zakresu trzeciego (obejmującego zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie emisje w ramach całego łańcucha wartości). W 2020 roku firma ogłosiła, że przyspiesza realizację swoich korporacyjnych zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju i obiecała pomóc klientom zredukować emisję dwutlenku węgla o 800 mln ton do 2025 roku. Do tej pory firma pomogła zredukować emisję CO2 o 319 mln ton.


– Zakończony szczyt klimatyczny COP26 w Glasgow stanowi szansę dla naszej branży. Tą szansą, która powinna nas zjednoczyć, jest zobowiązanie do osiągnięcia zerowej emisji CO2. Łącząc innowacyjne projekty ze zrównoważonymi technologiami i integrując je zarówno z odnawialnymi źródłami energii, jak i siecią energetyczną, nasz sektor może odegrać kluczową rolę w dążeniu do rozwiązania problemu zagrożenia klimatu. Nagroda DCS Awards stanowi potwierdzenie naszych dotychczasowych starań i jednocześnie powód do dalszej wytężonej pracy – mówi Marc Garner, wiceprezes Pionu Secure Power w Schneider Electric UK&I.


Projekt roku w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w centrum przetwarzania danych

Firma Schneider Electric wraz z Elite Partners Advanced Power Technology (APT) otrzymała także nagrodę specjalną w kategorii „Projekt roku w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, w obszarze centrów danych". Organizacje zrealizowały projekt cyfrowej transformacji centrum danych dla Rady Miasta Newcastle. Rozwiązanie wsparło nową strategię e-administracji w świadczeniu usług dla 300 tys. obywateli i firm na obszarze administracyjnym miasta. Projekt obejmował modernizację obecnej wydajności centrum danych, unowocześnienie infrastruktury fizycznej, w tym wykorzystanie nowych zasilaczy UPS, stojaków, obudów i izolacji, a także wdrożenie oprogramowania EcoStruxure do zarządzania IT w celu zwiększenia widoczności środowiska operacyjnego. System poprawia zdolność władz miejskich do zapewnienia ciągłości usług, zmniejsza zużycie energii i umożliwia optymalne wykorzystanie energii przez systemy zasilania i chłodzenia.


Nagrody w konkursie DCS Awards to kolejne wyróżnienia, które w ostatnim czasie zdobył Schneider Electric. W tym miejscu warto podkreślić, że firma w 2021 roku uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu Corporate Knights w obszarze zrównoważonego rozwoju.