Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-12-13  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13
Śrutowanie jako popularny sposób na obróbkę powierzchni metalowych

materiał zewnętrzny

Śrutowanie jako popularny sposób na obróbkę powierzchni metalowych

Śrutowanie sprawdzi się w przypadku wykańczania różnych części - od tych ważących kilka gram do tych osiągających wagę kilkuset kilogramów. Oczyszczanie i przygotowywanie do dalszej obróbki wybranych powierzchni odbywa się tutaj poprzez wyrzucanie małych metalowych lub mineralnych kulek na powierzchnię obrabianego przedmiotu z ogromnymi prędkościami sięgającymi nawet 244 metrów na sekundę. To świetny sposób m.in. na pozbycie się rdzy, kamienia, ostrych krawędzi, czy odprysków. Wystarczy odpowiednio dobrać śrutownicę. W wielu branżach to rozwiązanie zdecydowanie ułatwiające pracę. W Twojej także?

 

Śrutownice dobierz w zależności od oczekiwanych efektów

Rodzaj śrutownicy determinuje przede wszystkim typ i rozmiar detali poddawanych obróbce. Co do zasady, śrutownice wirnikowe, jakie znajdziesz np. na https://blastech.pl/produkty/srutownice-wirnikowe/, sprawdzają się w wydajnym oczyszczaniu elementów o zróżnicowanych wymiarach oraz o nawet nietypowych kształtach. To określa ich sporą uniwersalność zastosowania.

Śrutownice wirnikowe zawieszkowe gwarantują przede wszystkim wysoką precyzję. Śrutownice bębnowe pozwalają na usunięcie wielu rodzajów powłok farbiarskich i lakierniczych, stanowiąc jednocześnie alternatywę dla trudnego oraz długotrwałego ręcznego czyszczenia elementów o małych lub średnich gabarytach. W każdym przypadku to najlepsza opcja, jeśli chcesz oczyścić wybrany detal z korozji, zgorzelin, wypływek, czy nalotów.

 

Jakie materiały możesz obrabiać poprzez śrutowanie?

Metal to zdecydowanie najczęściej obrabiany poprzez śrutowanie materiał. Technologia ta sprawdzi się jednak także w przypadku przedmiotów wykonanych z kamienia, tworzywa sztucznego, betonu, ceramiki, czy nawet drewna, w tym także delikatnych i kruchych części (oczyszczanie powietrzem).

Co zatem można poddać śrutowaniu? Jeśli chcesz uzyskać efekt idealnie gładkiej lub przeciwnie - odpowiednio porowatej powierzchni, pozbyć się rdzy, kamienia, warstw lakieru, a także pozostałości masy formierskiej z wykonanych odlewów - możesz poddać śrutowaniu praktycznie każdy detal.

Śrutowaniu podlegają najczęściej elementy konstrukcyjne ze stali, części lotnicze i samochodowe, koła zębate, obudowy pomp, korpusy zaworów, odlewy, śruby, nity, a nawet implanty ortopedyczne. Przemysł motoryzacyjny, stoczniowy, czy, jak się okazuje także medyczny, nie poradziłby sobie z pewnością bez śrutowania. Co więcej, śrutownica przyspieszy Twoją pracę w garażu, czy warsztacie, amatorskim lub profesjonalnym.

get.jpg

 

Śrutownice są niezastąpione niemal w każdym przemyśle

Jak już wspomnieliśmy, branża motoryzacyjna, stoczniowa, kolejowa, czy dowolnie wybrana produkcyjna - żadna z nich nie mogłaby się obejść bez śrutowania. O ile oczekujemy wydajnej pracy i relatywnie szybkich jej efektów. Odpowiedni dobór śrutownicy umożliwia swobodne operowanie parametrami, a tym samym uzyskiwanie różnych efektów.

Śrutownice wirnikowe pozwalają na ujednolicenie wybranych powierzchni lub uzyskanie efektu chropowatości. W każdym przypadku będzie to najlepsza opcja dla oczyszczania i wykończania części maszyn, komponentów produkcyjnych, prefabrykatów, blach, czy też detali kutych oraz spawanych. Jeśli chcesz pozbyć się warstwy lakieru, rdzy z obrabianej blachy lub śruby, bądź też masz w planach precyzyjne oczyszczenie stalowych prętów, najszybciej wykonasz takie zadanie przy wykorzystaniu śrutownicy.

 

Śrutownica wirnikowa dla amatora starych pojazdów

Oczyszczanie z rdzy, kamienia, wszelkich nalotów, czy zbędnych warstw lakieru to podstawowe zadanie śrutownicy wirnikowej. Niemal natychmiast możesz zauważyć, że taka funkcjonalność przyda się w Twoim warsztacie lub garażu, np. w procesie oczyszczania karoserii starych samochodów lub innych detali, jak zabytkowe maszyny, stare kaloryfery i grzejniki, czy elementy zabytkowych pieców. Niezależnie od tego, czy odrestaurowujesz stare przedmioty hobbystycznie, czy zajmujesz się taką działalnością zawodowo, zastosowanie śrutownicy zdecydowanie ułatwi Ci i znacząco przyspieszy każde realizowane zadanie.

get2(1).jpg

 

Śrutowanie pozwoli Ci precyzyjnie usunąć z obrabianej powierzchni tłuste plamy, rdzę i powłokę malarską, a także wszelkiego typu zanieczyszczenia. Dodatkowo, jeśli masz w planach malowanie, metalizację natryskową, czy laminowanie wybranej powierzchni, poprzez śrutowanie najlepiej przygotujesz detal do takich właśnie prac. Śrutowanie jest niezastąpione w przypadku prac konserwacyjnych, modernizacyjnych, czy podczas zabezpieczania elementów gotowych. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią śrutownicę.

 

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
blastech.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także