Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-10-24   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-24
Projekt czystej energii w regionie Azji i Pacyfiku
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

HESC to pilotażowy projekt, który ma na celu bezpieczną i wydajną produkcję czystego wodoru w Australii i jego transport do Japonii. Jest to pierwsza na świecie próba komercjalizacji technologii skraplania tego gazu i jego przesyłania. Rozwiązania z zakresu automatyzacji, elektryfikacji i oprzyrządowania dostarczy ABB.

HESC ma na celu przetestowanie metody produkcji gazu wodorowego poprzez zgazowanie węgla brunatnego. Obejmuje także jego upłynnienie wodoru, a następnie magazynowanie i załadowanie na pierwszy na świecie specjalistyczny przewoźnik do transportu przez region Azji i Pacyfiku.

Szacuje się, że projekt może przynieść dochody rzędu 2 miliardów dolarów australijskich. Rząd Australii określił HESC jako kluczowy krok dla tego kraju, zbliżający go do zajęcia pozycji międzynarodowego lidera w dziedzinie produkcji wodoru.

Zadaniem ABB będzie dostarczenie i zintegrowanie urządzeń elektrycznych, w tym rozdzielnic, komponentów jakości energii. Co więcej, firma zapewni kompleksowe usługi inżynieryjne, a także oprzyrządowanie.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
new.abb.com; smart-energy.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :