
Rozpoczęcie prac na dwoma nowymi blokami Elektrowni Opole sprawiło, że wartość obecnie realizowanych inwestycji energetycznych w Polsce jest dwa razy większa niż dotychczas i wynosi aż 20 miliardów złotych. Łączna moc obecnie budowanych bloków wyniesie finalnie 4GW. Opolskie bloki PGE tworzone są wraz z kozienickimi siłowniami Enei, stalowowolskim blokiem gazowym Tauronu oraz włocławskim blokiem Orlenu.
Według raportu „Budownictwo energetyczne w Polsce 2014 – segment energii konwencjonalnej. Prognozy rozwoju i planowane inwestycje", najbliższa dekada to aż 100 miliardów złotych wyłożonych na rozwój energetyki w Polsce.
Raport nie bierze pod uwagę inwestycji, które padły ofiarą cięć finansowych. Kwota ta jest, więc wersją bliską prawdy, a istnieje możliwość jej niedoszacowania, choćby ze względu na niewiadomą, jaką jest wartość inwestycji na budowę pierwszej elektrowni nuklearnej w Polsce.
Analitycy podkreślają, że polskie firmy wydadzą również wiele na realizację nowych i modernizację starych sieci przesyłowych. Do 2019 roku, polscy operatorzy zainwestują w ten segment tynku nawet 42 miliardy złotych.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Raporty rynkowe
- Źródło:
- rzeczpospolita

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Superwydajne i zrównoważone Budynki Przyszłości kluczowym elementem...
Budynki odpowiadają za niemal 1/3 całkowitej emisji dwutlenku węgla na świecie. Jak podkreślają eksperci Schneider Electric na łamach raportu Ku...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-