Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-03-28  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-03-28
Hobo Systems - kompleksowe rozwiązania do zarządzania energią elektryczną w przedsiębiorstwie
Hobo Systems - kompleksowe rozwiązania do zarządzania energią elektryczną w przedsiębiorstwie

Energia elektryczna i wydatki z nią związane stanowią dla polskich przedsiębiorców jeden z najbardziej dotkliwych kosztów prowadzenia działalności w dzisiejszych realiach biznesowych. Ciągłe podwyżki cen prądu dla firm oznaczają wzrost wydatków po stronie przedsiębiorców, a ponieważ przerzucanie części kosztów na klientów nie jest dobrą strategią, zwłaszcza w długofalowej perspektywie, należy szukać potencjalnych oszczędności w innych obszarach.

 

Jednym z najlepszych rozwiązań problemu wysokich wydatków na prąd jest poprawa efektywności zarządzania kosztami energii elektrycznej w firmie, możliwa do osiągnięcia dzięki nowoczesnym, dedykowanym rozwiązaniom IT i kompleksowemu wsparciu ekspertów. Polska firma Hobo Systems powstała właśnie po to, by na krajowym rynku oferować tego rodzaju usługi, edukując polskich przedsiębiorców w zakresie efektywnego zarządzania kosztami energii oraz wspomagając ich w osiąganiu zauważalnych oszczędności.

 

Zarządzanie energią - na czym polega?

Zarządzanie energią w przedsiębiorstwie to wieloetapowy, złożony proces zmierzający do optymalizacji ilości zużywanej energii elektrycznej, a tym samym do redukcji kosztów związanych z jej zakupem czy dystrybucją. Najczęściej zarządzanie energią polega na skrupulatnym monitorowaniu, kontrolowaniu oraz minimalizowaniu ilości energii elektrycznej wykorzystywanej w poszczególnych budynkach do zasilania urządzeń i prowadzenia procesów produkcyjnych.

Dokładne opomiarowanie i stały monitoring bieżącego zużycia energii pozwolą skutecznie zidentyfikować najważniejsze obszary problemowe, a następnie wdrożyć odpowiednie rozwiązania w celu redukcji kosztów wszędzie tam, gdzie jest to możliwe i ekonomicznie uzasadnione.

 

System zarządzania energią - dlaczego warto?

Odpowiednio dobrany system zarządzania energią w przedsiębiorstwie pozwala uzyskać zauważalną poprawę efektywności energetycznej, a także szereg innych korzyści, które w inny sposób byłyby bardzo trudne lub wręcz niemożliwe do osiągnięcia. Wśród najważniejszych należy wymienić przede wszystkim:

  • zmniejszenie wydatków związanych z dystrybucją i zakupem energii elektrycznej,
  • zdalny monitoring, pozwalający uzyskać rzetelne informacje na temat rzeczywistego zużycia energii oraz parametrów dystrybucji,
  • automatyczna generacja szczegółowych raportów i analiz wykorzystania energii,
  • możliwość otrzymywania alertów na temat przekroczeń w czasie maksymalnie zbliżonym do rzeczywistego.

 

Aiflo - innowacyjny system wspomagający zarządzanie kosztami energii

Opracowany przez zespół ekspertów Hobo Systems autorski system Aiflo to nowoczesne narzędzie informatyczne, ułatwiające zarządzanie kosztami energii w przedsiębiorstwie. Aiflo monitoruje oraz gruntownie analizuje pozyskane dane energetyczne, dzięki czemu może stanowić skuteczne wsparcie dla każdego polskiego przedsiębiorcy, który chce zredukować koszty zużycia energii w swojej firmie i osiągnąć realne, mierzalne oszczędności. Zastosowanie Aiflo pozwala zredukować rachunki za energię nawet o 26% poprzez:

  • umożliwienie zdalnej kontroli nad wykorzystaniem energii w przedsiębiorstwie,
  • ułatwienie zarządzania kosztami energii,
  • dostęp do platformy Aiflo Trader, służącej do komunikacji między przedsiębiorcą a wiodącymi sprzedawcami energii w zakresie negocjacji najkorzystniejszych stawek i warunków zakupu energii,
  • wspieranie inżynierów elektryków we wdrażaniu nowych technologii,
  • dostarczanie aktualnych informacji dotyczących faktycznego zużycia energii oraz parametrów dystrybucji.

 

Hobo Systems - systemy wspomagające zarządzanie energią i jej kosztami w przedsiębiorstwie

Hobo Systems jest polską firmą, która skutecznie wspiera przedsiębiorców w redukcji kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej oraz świadczy kompleksowe usługi w zakresie pełnego outsourcingu zarządzania energią. Skorzystanie z rozwiązań i usług Hobo Systems pozwala w zauważalny sposób zmniejszyć wydatki i zredukować koszty prowadzenia działalności, a jednocześnie zoptymalizować zużycie energii elektrycznej w firmie.

Więcej informacji o tym, w jaki sposób usługi oferowane przez Hobo Systems mogą wspomóc zarządzanie energią w przedsiębiorstwie, można znaleźć na stronie internetowej firmy.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
hobosystems.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także