Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-11-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-11-13
Cięcie wodą – skuteczne i szybkie cięcie różnych materiałów
Cięcie wodą – skuteczne i szybkie cięcie różnych materiałów

Woda to substancja o wszechstronnym zastosowaniu. Dzięki niej można prowadzić także profesjonalną obróbkę różnych materiałów!

 

Wycinanie precyzyjnych elementów wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń. W tym celu wykorzystuje się także wodę, czyli technologię cięcia strumieniem wody – waterjet. Na czym dokładnie polega tego typu technologia? Jakie są jej główne zalety? W końcu, gdzie można z niej skorzystać?

Na czym polega cięcie wodą?

Cięcie wodą - http://abh.com.pl/kategorie/stm-waterjet czyli waterjet to jedna z technologii cięcia, która wykorzystuje silnie skoncentrowany strumień wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Obróbka tego rodzaju stosowana jest w przypadku rozmaitych materiałów – od kamienia naturalnego i ceramiki, poprzez tworzywa sztuczne, a skończywszy na stali i innych metalach. Parametry urządzeń tnących wodą dobiera się wówczas indywidualnie w zależności do materiału. Wtedy, gdy mamy do czynienia z materiałem bardziej twardym, do wody dodaje się ścierniwa – wówczas pozwala ono na uzyskanie jeszcze lepszej skuteczności cięcia.

Najważniejsze zalety cięcia wodą:

  • możliwość prowadzenia precyzyjnych cięć w praktycznie każdego typu materiale

  • wysoka jakość wycinanych krawędzi, które są gładkie i niepostrzępione oraz brak potrzeby obróbki wykańczającej

  • możliwość przygotowania różnych kształtów elementów – także z wykorzystaniem technologii komputerowej

  • metoda przyjazna środowisku naturalnemu – nie powoduje powstawania niebezpiecznych odpadów czy oparów

Te wszystkie zalety powodują, że cięcie wodą stało się obecnie tak popularną metodą, która stosowana jest w celu przygotowywania różnego rodzaju elementów.

Gdzie można zlecić cięcie wodą w Warszawie?

Gdy w wyszukiwarce internetowej wpiszemy słowa typu „cięcie wodą Warszawa”, możemy od razu zauważyć, że firm, które działają w tej branży, jest bardzo dużo. Firmy świadczące usługi cięcia wodą prezentują na swoich stronach internetowych dokładne informacje o ofercie, w tym między innymi o parametrach posiadanych urządzeń, co pozwala na dobranie najlepszej usługi dla konkretnego projektu.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
abh.com.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.