
Kanclerz Angela Merkel odwiedzając stoisko Rittal - wraz premierem Donaldem Tuskiem - przekonała się o sile innowacji rodzinnego przedsiębiorstwa. Rittal prezentuje na targach CeBIT światową nowość RiMatrix S, standardowe data center tworzone na zasadzie „klocków Lego", które ma tylko jeden numer katalogowy i jest instalowane u klienta w ciągu sześciu tygodni.
„Jesteśmy pierwszą na świecie firmą, która poszła tą drogą. Całkowicie nową koncepcją standardowych centrów danych chcemy zmienić zasady gry na rynku IT", - podkreślał Friedhelm Loh, właściciel i Przewodniczący Zarządu Rittal. „Dotychczas centra danych były wyłącznie unikatami. Indywidualne doradztwo, planowanie i ostatecznie budowa z poszczególnych komponentów zajmują czasami nawet dwa lata. Dzięki RiMatrix S termin dostawy skraca się do sześciu tygodni".
Kanclerz Niemiec była pod wrażeniem systemu Rittal – „To szybciej niż dostawa meblościanki lub kuchni" - skomentowała.
W centrum danych RiMatrix S wszystko ma konstrukcję modułową, jest dokładnie prefabrykowane oraz skalkulowane. Rittal podaje dokładne parametry dotyczące efektywności energetycznej data center, a tym samym przyszłych kosztów eksploatacji. Na stronie internetowej użytkownicy - korzystając z konfiguratora - mogą zapoznać się z szerokimi możliwościami systemu i po wprowadzeniu podstawowych danych przeprowadzić kalkulację efektywności.
Rittal – jeden z największych wystawców na CeBIT
Rittal zaprezentował się szefom rządów - na największych na świecie targach IT - jako jeden z największych wystawców. Międzynarodowy dostawca szaf sterowniczych i systemów z Herborn przedstawia na ponad 2000 metrów kwadratowych liczne nowości. Należy do nich m.in. Modulsafe Level E służący do niezawodnej ochrony ważnych dla firmy danych przed zagrożeniami fizycznymi, jak ogień, woda, spaliny lub nieupoważniony dostęp. Do niezawodnego chłodzenia w centrach danych Rittal przedstawia nowe LCP DX, perfekcyjnie dopasowane do środowisk, w których chłodzenia wymagają tylko niektóre komponenty IT.
Rosnące zaangażowanie w kraju partnerskim Polsce
Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, podczas odwiedzin na stoisku, był bardzo zadowolony z rosnącego zaangażowania firmy w Polsce, kraju partnerskim CeBIT. Rittal wraz ze spółką córką jest obecny w kraju od 1999 r. i od tego czasu zainstalował systemy o wartości ponad 181 milionów euro. Rittal dysponuje w Polsce dużym centrum logistycznym i wspólnie z siostrzaną spółką Eplan zatrudnia około 100 pracowników.
Firma Rittal z siedzibą w Herborn, Hesja, to wiodący światowy dostawca systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są we wszystkich obszarach przemysłu, w budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT).
Do szerokiego spektrum zastosowań należą także kompletne rozwiązania dla modułowych i energooszczędnych centrów danych, począwszy od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa a skończywszy na fizycznych zabezpieczeniach danych i systemów infrastruktury IT. Wiodący dostawca oprogramowania Eplan uzupełnia rozwiązania systemowe Rittal o interdyscyplinarne rozwiązania inżynieryjne.
Założona w 1961 roku firma Rittal działa obecnie na całym świecie, posiadając 11 fabryk, 64 spółek córek oraz 40 przedstawicielstw. Zatrudniając 10 000 pracowników na całym świecie, firma Rittal jest największym przedsiębiorstwem w Friedhelm Loh Group, Haiger, Hesja. Cała grupa zatrudnia 11500 pracowników, a jej obroty w 2011 roku wyniosły ok. 2,2 miliarda euro.
Więcej informacji na stronie www.rittal.pl oraz www.friedhelm-loh-group.com
Kategoria komunikatu:
Realizacje, aplikacje
- Dodał:
- RITTAL Sp. z o.o.

Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Rittal dla Biblioteki Watykańskiej
Biblioteka Watykańska zawiera największy na świecie zbiór antycznych, ręcznie pisanych tekstów. Digitalizując ok. 80 000 manuskryptów oraz blisko...
-
-
-
-
-