Powrót do listy artykułów INFORMACJA ARCHIWALNA
Aktualizowany: 2016-11-25
Lider w produkcji oprogramowania do optymalizacji procesów, firma COPA-DATA podsumowuje rok 2016.

Wprowadzenie:

Grudzień to dla COPA-DATA jak i dla większości firm okres podsumowań i planów. Dla jednych sukces mierzony jest wielkością obrotu. Dla innych jest to ilość nowych produktów wprowadzonych na rynek. Jeszcze dla innych to innowacyjne projekty oraz referencje od zadowolonych klientów. Dla Nas w COPA-DATA, sukces to wykładnik wszystkich wspomnianych powyżej składników plus dodatkowo rozwój produktu, wprowadzone innowacje oraz zadowolenie naszych pracowników. A o tym co przyniósł nam 2016 przeczytacie Państwo poniżej.

 

zenon 7.50
zenon 7.50

Start w 2016 z najnowszą wersją zenon 7.50, zenon Analyzer 3 oraz zenon Logic

Kończący się właśnie rok był dla technologicznego lidera, firmy COPA-DATA bardzo udany. W pierwszym kwartale wprowadziliśmy na światowe rynki (w tym również rynek polski) najnowsze wersję oprogramowania HMI/SCADA - zenon 7.50, zenon Analyzer 3 i zenon Logic 9. Wiele nowych funkcji i ulepszeń zapewniło naszym Klientom jeszcze szybszą i łatwiejszą konfigurację projektów. A dzięki innowacyjnym funkcjonalnościom jakie dają: obsługa HTML5 oraz moduł Command Sequencer w zenon Energy Edition, który automatyzuje proces tworzenia sekwencji poleceń, znów udowodniliśmy, że szybko reagujemy na potrzeby rynku. Ponadto w istniejące już moduły wstawiono dodatkowe możliwości. I tak Moduł Message Control został wzbogacony o technologię Voice over IP pozwalającą na bezpośrednie przekazywanie wiadomości o zdarzeniach lub wprowadzonych zmianach do odpowiednich osób. Nowe możliwości mają również Receptury tworzone w module Batch Control,które mogą być teraz łatwo przenoszone między projektami poprzez zastosowanie eksportu/importu XML lub edytowane za pomocą zewnętrznych narzędzi. Pochwalić się również możemy tym, że stworzyliśmy dla oprogramowania zenon natywny driver S7 TIA umożliwiający bezpośrednią komunikację z oprogramowaniem Siemens Totally Integrated Automation (TIA) portal. W ten sposób COPA-DATA stała się pierwszą firmą, której oprogramowanie może bezpośrednio korzystać z komunikacji sterowników Siemens, włączając w to zoptymalizowany dostęp do modułów dla serii SIMATIC S7-1200 i SIMATIC S7-1500.

Rok pod znakiem Global Partner Academy w Monachium

Cenimy sobie bezpośrednie spotkania z klientami. Z tego też względu bieżący rok obfitował w liczne konferencje, targi i seminaria, które wielokrotnie stawały się okazją do dyskusji o czekających nas wszystkich zmianach związanych z Industry 4.0. My w COPA-DATA jesteśmy na nie gotowi gdyż wspólnie z naszymi partnerami i klientami wykonaliśmy wspaniałe nowoczesne projekty realizujące założenia Czwartej Rewolucji Przemysłowej.
Wydarzeniem, które z pewnością na długo zapisze się w pamięci naszych partnerów - członków programu COPA-DATA Partner Community będzie z pewnością Global Partner Academy, które odbyło się czerwcu w Monachium. Jej uczestnicy mieli okazję poznać strategię biznesową firmy COPA-DATA na najbliższe lata, poznać plany dotyczące wdrażania na rynek kolejnych wersji oprogramowania zenon oraz wymienić się doświadczeniami dotyczącymi wdrożeń.
Kolejna taka okazja w 2018 roku!

 

microsoft city next award 2016 COPA-DATA
microsoft city next award 2016 COPA-DATA

Nagrody i certyfikaty

Nasz wkład w rozwój automatyki, zwłaszcza w realizację założeń Smart Industry został wielokrotnie doceniony. Odebraliśmy wiele nagród i gratulacji w tym nagrodę przyznaną przez potentata w branży IT – firmę Microsoft. Nagrodzony został pionierski projekt wykonany w Gorenjske Elektrarne w Słowenji, wykorzystujący oprogramowanie zenon oraz platformę Microsoft Azure pozwalającą na integracje danych z ponad 40 obiektów (elektrowni, hydroelektrowni, farm fotowoltaicznych) i udostępnianie ich w chmurze.

 

Award-Ceremony Microsoft CityNext
Award-Ceremony Microsoft CityNext

Podsumowanie i życzenia świąteczna

Krótko podsumowując rok 2016 zapisuje się w naszej pamięci jako bardzo udany. Czekamy na kolejne ciekawe i inspirujące projekty a tymczasem w imieniu całej społeczności COPA-DATA ragniemy podziękować za wspaniałą współpracę, życzyć cudownych Świąt Bożego Narodzenia i udanego Sylwestra!

Autor:
Urszula Bizoń-Żaba, dyrektor operacyjny w COPA-DATA Polska Sp. z o.o.
Źródło:
COPA-DATA Polska Sp. z o.o.
Dodał:
COPA-DATA Polska Sp. z o.o.

Czytaj także