empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-06-02
COPA-DATA Arabia Saudyjska: nowa filia na Bliskim Wschodzie

 

csm_Worldmap_CD_SaudiArabia_News_Icon_9032f5d41a.jpg

 

 

Na Bliskim Wschodzie Platforma Oprogramowania zenon firmy COPA-DATA ugruntowała swoją pozycję jako standardowe oprogramowanie do digitalizacji i automatyzacji w sektorach energetycznym i użyteczności publicznej. Aby wzmocnić zasięg w tym regionie i swoją pozycję na rynku, COPA-DATA CEE/ME utworzyła regionalne biuro w Arabii Saudyjskiej.

 

 

Firmy na wszystkich kontynentach używają platformy oprogramowania zenon firmy COPA-DATA do digitalizacji i automatyzacji maszyn i instalacji do produkcji dyskretnej i procesowej, a także do wytwarzania i dystrybucji energii. W Europie Środkowo-Wschodniej i na Bliskim Wschodzie COPA-DATA CEE/ME zajmuje się sprzedażą i obsługą klienta. W połowie 2020 roku organizacja sprzedaży powołała bezpośrednią spółkę zależną, COPA-DATA Arabia Saudyjska, aby lepiej obsługiwać szybko rozwijający się rynek w krajach arabskich.

 

Bliżej klientów

W 2003 roku COPA-DATA nawiązała pierwsze kontakty z firmami z Bliskiego Wschodu. Oprogramowanie zenon od tego czasu ugruntowało swoją pozycję w przemyśle przetwrstwa ropy i gazu, odsalania wody oraz w sektorze energetycznym, w tym energii odnawialnej, np. systemach fotowoltaicznych. Jest to wynik korzystania z Platformy Programowej zenon przez saudyjskiego dostawcę energii Saudi Aramco i operatora sieci energetycznej Saudi National Grid. Tamtejszy rynek automatyki instalacji wytwarzania i dystrybucji energii cały czas sie rozwija i ma duży potencjał.

Ponieważ COPA-DATA Arabia Saudyjska ma być centralnym węzłem dla całego regionu arabskiego, jej dyrektorem zarządzającym został Alexander Punzenberger, prezes COPA-DATA CEE/ME. Ta nowa spółka córka z siedzibą w Arabii Saudyjskiej pozwala działać jak dostawca regionalny i jednocześnie przenosić swoje wartości na ten dobrze prosperujący rynek.

 

Jesli chcą Państwo dowiedzieć się czegoś więcej o globalnej strukturze grupy COPA-DATA, bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej pod adresem: https://www.copadata.com/pl/informacje-o-copadata/lokalizacje/