Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-02-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-06
Wykonanie instalacji elektrycznej w ogrodzie
Wykonanie instalacji elektrycznej w ogrodzie

Dobrze jest na zewnątrz budynku lub w ogrodzie zamontować gniazda elektryczne lub skrzynki, w których będą przyłącza elektryczne. Ułatwia to prace w ogrodzie oraz chroni instalacje przed czynnikami zewnętrznymi.

 

Wyznaczanie miejsca do montażu instalacji elektrycznej

Jeżeli część przewodu będzie prowadzona pod powierzchnią ziemi, należy wykonać odpowiednie wykopy oraz zabezpieczyć takiej miejsca za pomocą taśm ostrzegawczych. Kable elektryczne - kontaktuj.pl mogą służyć do zasilania latarni ogrodowych oraz doprowadzenia prądu do urządzeń używanych w ogrodzie. Użyć należy do tego kabli przeznaczonych do użytku zewnętrznego w specjalnej powłoce izolującej. Należy zwrócić uwagę na łączenie kabli, tak aby było ono hermetyczne i nie pozwalało na dostawanie się do wilgoci do złączy.

Rodzaje gniazd stosowane w instalacjach zewnętrznych

Gniazdo montowane w ogrodzie musi spełniać określone warunki. Chodzi tu o klasę szczelności oraz ochrony przed wilgocią. Należy montować urządzenia posiadające klasę szczelności ip65. W ten sposób będą zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi oraz zachlapaniem wodą. W układach takich ważny jest styk ochronny oraz zabezpieczenie instalacji. Poprawi to bezpieczeństwo pracy z urządzeniami stosowanymi w różnych warunkach. Jeżeli montowana będzie skrzynka na przyłącza można wykorzystać taką, która będzie, miała klasę szczelności ip67, a więc będzie odporna na pył kurz oraz krótkotrwałe zanurzenie w wodzie. Podniesie to poziom bezpieczeństwa nawet podczas podlewania lub intensywnych opadów atmosferycznych.

Wymagania dotyczące instalacji elektrycznej

Instalacja powinny wyposażona w zabezpieczenia o wielkości 16 amperów przy wyłączniku nadmiarowym. Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, należy prowadzić kable elektryczne z trzema żyłami. W ten sposób łatwo będzie podłączyć bolec ochronny pod właściwy obwód. To ważne, ponieważ instalacja taka jest narażona na kontakt z różnymi warunkami atmosferycznymi, a co za tym idzie, wymaga większego zabezpieczenia przed przepięciami i porażeniem prądem.

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
kontaktuj.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.