
Dwójkę rynkowych potentatów połączą wspólne prace badawczo-rozwojowe. Ich celem będzie rozwój technologii magazynowania energii w oparciu o baterie przepływowe.
Inżynierowie obu firm w nowym projekcie pracować będą nad optymalizacją 50-kilowatowej baterii stworzonej przez firmę EnStorage. Kluczem do sukcesu będzie znalezienie balansu pomiędzy wodorem a kwasem bromowodorowym, a klucz ten otwierać będzie drzwi, za którymi stoi integracja odnawialnych źródeł energii z sieciami przesyłowymi.
Areva wyprodukuje, zintegruje oraz zainstaluje system magazynowania energii. Schneider Electric skupi się natomiast na uzupełniającym systemie konwersji energii. Współpraca możliwa jest dzięki dofinansowaniu unijnemu oraz pracy w ramach KIC InnoEnergy FlowBox.
Już w lutym tego roku firmy zobligowały się do partnerstwa strategicznego. Nie dziwi też fakt, że jego założenia dotyczyły opracowywania nowych rozwiązań w zakresie zarządzania i magazynowania energii w oparciu o technologie wodorowe.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- schneider

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Schneider Electric nagrodzony w konkursie DCS Awards 2021
Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, zwyciężył w kategorii „Wyjątkowy wkład w zrównoważony rozwój i...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-