Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-02-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-02-06
Przyszłość komunikacji - 6G?
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Ledwo ma zostać uruchoiona sieć 5G, a naukowcy już zaczęli myśleć o tym, jak mogłaby wyglądać komunikacja 6G. Interesującą wizję przedstawili badacze z Uniwersytetu Nauki i Technologii im. Króla Abdullaha (KAUST) w Arabii Saudyjskiej.

Swoje przewidywania oparli oni na prowadzonych przez siebie badaniach. Shuping Dang, jeden z naukowców, powiedział: „Głównymi celami tego dokumentu było zdefiniowanie potencjalnych funkcji
6G, omówienie wymaganych technologii komunikacyjnych i zbadanie kwestii, które mogłyby utrudnić jej wdrożenie."

W swoim artykule naukowcy zwrócili uwagę na rolę AI. „Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe mogą zapewnić użytkownikom bezprecedensowe usługi komunikacyjne i doświadczenia" - wyjaśnił Dang. Nie zapomina on jednak o konieczności zapewnienia ochrony prywatności.

Zespół zwraca również uwagę, że tylko poprzez dotarcie do różnych regionów sieć 6G ostatecznie zapewni szybszą łączność na całym świecie. „Musimy przyznać, że rozwój komunikacji
bezprzewodowej jest mocno ograniczony przez nauki podstawowe, a także teorię informacji i elektronikę. Bez przełomów w tych dziedzinach zasadnicza poprawa wskaźników wydajności i opóźnień w systemach łączności byłaby niemożliwa".

(KB)

 

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
researchgate.net; techxplore.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :