empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2024-05-22  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-05-22
Przykładowe sposoby na usprawnienie działania bram przemysłowych
Przykładowe sposoby na usprawnienie działania bram przemysłowych

Sprawne działanie bram przemysłowych jest szczególnie istotne dla przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na zastosowanie ich w swojej firmie. Dzięki nim można przyspieszyć transport na terenie przedsiębiorstwa, a także zwiększyć poziom bezpieczeństwa w należących do niego budynkach (np. zakładach produkcyjnych, halach magazynowych czy garażach). Przedstawiamy kilka przykładowych sposobów na usprawnienie ich działania.

 

Jakie są rodzaje bram przemysłowych? 

Zanim jednak przejdziemy do tematu różnorodnych rozwiązań mogących udoskonalić funkcjonowanie, musimy poświęcić chwilę na poznanie różnych bram przemysłowych. Wyróżnić wśród nich można przede wszystkim rodzaje:

 

  • bramy rolowane – najczęściej wykonywane na wymiar, świetnie sprawdzające się wszędzie tam, gdzie występują ograniczone warunki montażowe, gdyż nie potrzeba wiele przestrzeni do ich instalacji i działania,
  • bramy segmentowe – produkowane najczęściej z segmentów wykonanych z paneli stalowych, aluminiowych albo drewnianych, mogą otwierać się do góry lub boku,
  • bramy szybkobieżne – wykonywane z wytrzymałego materiału PVC, charakteryzują się szybkim zwijaniem, a także uniwersalną konstrukcją, co sprawia, że dobrze sprawdzają się w różnych branżach oraz nie zajmują wiele miejsca.

 

Instalacja automatyki do bram przemysłowych jako sposób na usprawnienie ich działania

Jednym z najpowszechniej stosowanych sposobów na usprawnienie działania jest instalacja napędu do bramy przemysłowej, który umożliwia zdalne sterowanie jej otwieraniem i zamykaniem. Taka automatyzacja stanowi rozwiązanie nie tylko poprawiające komfort użytkowania, ale też bardziej efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw, jak również szybsze wyjazdy lub wjazdy wózków widłowych, samochodów ciężarowych czy podobnych pojazdów. Ponadto dzięki zastosowaniu dodatkowego wyposażenia – m.in. fotokomórek oraz systemów blokad zapobiegających zamknięciu w nieodpowiednim momencie czy oświetlenia LED informującego o ruchu bramy za pomocą sygnałów świetlnych – można znacząco podnieść poziom bezpieczeństwa w budynku.

 

bramy garażowe łódź.jpg

 

Kto zajmuje się usprawnianiem bram przemysłowych?

Firmy oferujące montaż i serwis bram przemysłowych przeważnie zajmują się też ich usprawnianiem. Z tego powodu przy nawiązywaniu współpracy w zakresie instalacji lub naprawy  warto sprawdzić, jakie dodatkowe rozwiązania mogą zostać zastosowane w celu zwiększenia funkcjonalności działania. W Łodzi, a także okolicach tego miasta swoje usługi w tym obszarze proponuje BRAMSEC – firma specjalizująca w m.in. montażu bram garażowych, przemysłowych oraz innych (jak również przeznaczonej do nich automatyki).

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.