Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-07-16   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-07-16
Plan Bidena na energię
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Były wiceprezydent USA i kandydat w wyścigu na fotel prezydenta, Joe Biden, przedstawił wczoraj swój plan w zakresie czystej energii w Delaware.

Jego plan to 2 tryliony „Przyspieszonych inwestycji" w infrastrukturę i czystą energię, które będą miały na celu pracę nad kryzysem klimatycznym, a także stworzenie nowych miejsc pracy.

W swoim przemówieniu Biden wspomniał o sieci pół miliona stacji ładowania wzdłuż autostrad, rabatach dla rodzin w celu zwiększenia wydajności. Wpisuje się to w jego wizję dekarbonizacji sektora energii elektrycznego i zerową emisję do 2050 roku.

Szef Amerykańskiego Stowarzyszenia Energii Wiatrowej (AWEA), Tom Kiernan powiedział, że Stowarzyszenie zgadza się z tym planem.

Z kolei Gina McCarthy, prezes NRDC Action Found, wydała oświadczenie następującej treści: „Plan klimatyczny Joe Bidena - z perspektywy czasu - jest najbardziej ambitnym, jaki kiedykolwiek widzieliśmy od jakiegokolwiek prezydenta w historii naszego kraju. Sprawi, że nasza gospodarka znów zacznie nucić i da naszym dzieciom zdrowszą, bardziej sprawiedliwą i pełniejszą nadziei przyszłość. I zobowiązał się zacząć od pierwszego dnia."

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
renewableenergyworld.com; power-grid.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także