Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-09-04   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-09-04
Na co zwrócić uwagę przed kupnem zaginarki do blachy?
Na co zwrócić uwagę przed kupnem zaginarki do blachy?

Różne prace budowlane, w tym wykończeniowe potrzebują dziesiątek, a nawet setek materiałów - od drewna przez wełnę po stal. Do tego grona należy też zaliczyć blachy. Stosuje się je często w czasie remontów dachów. Jednak surowa blacha zazwyczaj nie ma odpowiednich wymiarów i kształtów. W takim wypadku staje się niemal bezużyteczna. Dlatego dla większości przedsiębiorstw zaginarki do blachy są podstawowym wyposażeniem. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Jakie parametry giętarki do blachy sprawdzić przed zakupem?

Podstawowymi parametrami, które będą istotne podczas pracy z giętarką do blachy to:

  • szerokość robocza: to ona wyznacza zakres prac, które możemy wykonać na danym urządzeniu. Zazwyczaj oznaczana jest w milimetrach. Standardową szerokością roboczą jest 1600 mm,
  • maksymalna grubość zaginanej blachy: podczas prac budowlanych spotkamy się z różną grubością materiału. Wybierając giętarki do blachy, należy zastanowić się, do czego będą używane. Na tej podstawie możemy określić grubość blachy, z jaką urządzenie będzie musiało sobie poradzić,
  • szerokość belki zaginającej: jeden z kluczowych elementów całej konstrukcji. Za jego pomocą odbywa się zaginanie blachy.
  • maksymalny kąt gięcia: wysokiej jakości zaginarki dekarskie mogą się poszczycić nawet 165 stopniami kąta gięcia. Dzięki temu mamy niezwykle dużą swobodę do tworzenia kształtów, których aktualnie potrzebujemy na budowie.

O czym warto pamiętać przed zakupem giętarki do blachy?

Czasami robotnicy będą używali zaginarki do blachy przez cały dzień. W takiej sytuacji sprzęt jest poddawany nieustannemu obciążeniu. To są warunki, w których można sprawdzić, z jakiego materiału tak naprawdę zostało wykonane urządzenie. W tych charakteryzujących się niską jakością po jakimś czasie zaczną pękać mocowania mimośrodu, plastikowe nakładki na śruby oraz inne elementy.

Przed zakupem należy się również upewnić, że sprzęt został prawidłowo wyregulowany. W przeciwnym wypadku sami będziemy musieli to zrobić. Nie można też zapomnieć o szybkości cięcia. W niektórych przypadkach od tego będzie zależało, czy nasze zlecenie uda się wykonać w terminie.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
polsver.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.