Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-07-29   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-07-29
Jak maksymalnie wykorzystać kursy energetyczne?

Poradnik dla uczestników

Jak maksymalnie wykorzystać kursy energetyczne?

Kursy energetyczne cieszą się niesłabnącą popularnością, na co największy wpływ ma sytuacja na polskim rynku pracy. Firmy w dalszym ciągu pilnie potrzebują wykwalifikowanych fachowców posiadających uprawnienia SEP, a tych stale brakuje. Osoby, które ukończą kurs i zdadzą egzamin SEP, nie muszą się zatem martwić o swoją zawodową przyszłość. Najpierw jednak trzeba potwierdzić swoje kompetencje przed Komisją Kwalifikacyjną, a to wcale nie jest takie proste. W zdaniu egzaminu najbardziej pomoże efektywne wykorzystanie kursu energetycznego. Co to oznacza w praktyce? Co można zrobić, aby wynieść z kursu jak najwięcej? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw wskazówek.

 

Wybierz kurs SEP blisko miejsca zamieszkania

To może się wydawać mało istotne, natomiast uwierz, że w ogólnym rozrachunku będzie mieć duże znaczenie. Dlaczego warto zapisać się na szkolenie SEP w swoim mieście lub w bliskiej odległości od niego? Ponieważ w ten sposób zaoszczędzisz dużo czasu na dojazdy, a jednocześnie energii. Samo szkolenie SEP jest bardzo intensywne, ponieważ przeprowadza się je w jeden dzień.

Wyobraź sobie teraz, że musisz wstać na przykład o 4 rano, żeby dojechać kilkaset kilometrów do miasta, w którym zaplanowano kurs SEP ( https://sep-uprawnienia.pl/kursy-zawodowe ). Już po pojawieniu się na miejscu będziesz zmęczony, co na pewno nie ułatwi Ci skupienia się na informacjach przekazywanych przez instruktora.

Być może wydaje Ci się, że mieszkasz „na końcu świata” i nigdy nie znajdziesz kursu SEP w okolicy. W takim razie koniecznie sprawdź ofertę szkoleń organizowanych przez Krajowe Centrum Kształcenia. Kursy odbywają się praktycznie w całej Polsce, między innymi w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Krakowie, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu, więcej na: https://sep-uprawnienia.pl/oddzialy

W dodatku organizator dba o cykliczność szkoleń, co oznacza, że nawet jeśli najbliższy kurs odbywa się w terminie, który Ci nie odpowiada, to z pewnością niedługo „załapiesz się” na kolejną edycję.

 

Wypocznij przed szkoleniem

Szkolenie SEP, choć trwa tylko jeden dzień, stanowi potężną dawkę wiedzy teoretycznej i praktycznej. Program dobrego kursu musi być maksymalnie skondensowany, aby było możliwe przekazanie uczestnikom wszystkich informacji niezbędnych do zdania egzaminu SEP. Uwierz na słowo, że intensywność szkolenia da Ci się we znaki, dlatego zawsze sugerujemy, aby przed kursem porządnie wypocząć.

Najlepiej będzie zrobić sobie jeden dzień wolnego, bo to pozwoli zregenerować siły, oczyścić głowę i dobrze przygotować się do szkolenia. Nie zapominaj o tym, że zwykle bezpośrednio po kursie podchodzi się do egzaminu SEP, co powoduje dodatkowy stres. Zapas sił będzie więc niezwykle wskazany.

 

Uważnie słuchaj instruktora

Niestety, wiele osób zapisujących się na szkolenie SEP nie podchodzi do niego zbyt poważnie. Sądzą, że są tutaj tylko dla formalności, bo ich doświadczenie i wiedza zdobyta podczas pracy zawodowej w zupełności wystarczą do zdania egzaminu państwowego. Najczęściej są w dużym błędzie.

Instruktor prowadzący kurs energetyczny jest wysokiej klasy fachowcem, który poświęca swój czas na przekazanie Ci bardzo ważnych informacji oraz specjalistycznej wiedzy. Wykorzystasz ją nie tylko podczas egzaminu, ale też w trakcie pracy zawodowej, stając się dzięki temu lepszym specjalistą. Nie zmarnuj tej szansy. Usiądź w takim miejscu, aby dobrze słyszeć instruktora, nie przysypiaj, wyłącz telefon i zapisuj sobie to, co zaleca prowadzący szkolenie. Takie podejście zaprocentuje podczas egzaminu przed Komisją Kwalifikacyjną.

 

Jeśli czegoś nie rozumiesz, to zapytaj

Instruktor prowadzący szkolenie energetyczne jest tam dla Ciebie. Wykorzystaj fakt, że masz swobodny dostęp do wysokiej klasy specjalisty, który odpowie na każdą Twoją wątpliwość. Tematyka poruszana podczas kursu SEP może być dla Ciebie częściowo niezrozumiała, szczególnie w sytuacji, gdy nigdy wcześniej nie pracowałeś w branży energetycznej i jest to Twoje pierwsze szkolenie.

Jeśli jakakolwiek kwestia wydaje Ci się zawiła, nie rozumiesz definicji, nie umiesz wykonać zadania praktycznego, to nie wstydź się poprosić o pomoc. Nie myśl o tym, że będziesz stopować resztę grupy. Jesteś przecież pełnoprawnym uczestnikiem szkolenia i masz prawo dopytywać o różne kwestie związane z tematyką kursu, aby dzięki temu nie dać się zaskoczyć podczas egzaminu SEP.

Pamiętaj, że każdy kurs energetyczny składa się z dwóch części: wykładowej oraz warsztatowej. Radzimy, abyś ze szczególną uwagą podszedł do tej drugiej, ponieważ jest to duża szansa na zyskanie praktycznych umiejętności, które kiedyś wykorzystasz w pracy zawodowej. Nie unikaj więc wykonywania różnych poleceń instruktora, zgłaszaj się do nich na ochotnika, pokaż swoje zaangażowanie.

Efektywne wykorzystanie kursu energetycznego jest o tyle ważne, że stanowi bardzo solidny fundament pod zdanie egzaminu SEP, na czym przecież najbardziej Ci zależy. Zastosuj się do naszych wskazówek, a przekonasz się, że przyniosą spodziewane efekty.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
sep-uprawnienia.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.