Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-04-02   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-04-02
III kongres elektryki polskiej
Ilustracja nadesłana (FSNT-NOT)
Ilustracja nadesłana (FSNT-NOT)

Z udziałem Krzysztofa Tchórzewskiego – Ministra Energii, a także Przewodniczącego Komitetu Honorowego Obchodów 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz prof. Andrzeja Zybertowicza – doradcy Prezydenta RP, rozpoczął się 2 kwietnia 2019 r. w Warszawie III Kongres Elektryków Polskich.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) to największe i jedno z najstarszych stowarzyszeń naukowo-technicznych sfederowanych w Naczelnej Organizacji Technicznej, które w 2019 r. obchodzi 100-lecie swojej działalności. III Kongres Elektryki Polskiej, który odbywa się pod hasłem „Elektryka. Edukacja. Przemysł, Stowarzyszenie" to jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych w roku 100-lecia SEP.

Kongres rozpoczęła sesja, w której po powitaniach i wystąpieniu ministra K. Tchórzewskiego - który przedstawił najważniejsze problemy i wyzwania stojące przez polską energetyką - wykład pt. „Polska w obliczu cyfrowego wyścigu zbrojeń" wygłosił prof. A. Zybertowicz. Następnie Maciej Bando – prezes Urzędu Regulacji Energetyki przedstawił, dzieląc się z uczestnikami Kongresu swoimi refleksjami, „Rozwój elektroenergetyki w perspektywie do 2040 r." „Stowarzyszenie Elektryków Polskich w okresie 100 lat działalności – wkład w rozwój nauki, techniki i gospodarki" było tematem prezentacji dr inż. Piotra Szymczaka - prezesa SEP.

Po sesji plenarnej uczestnicy Kongresu przystąpili do prac w sesjach tematycznych, toczących się wokół problematyki:

• przemysł elektrotechniczny i elektroenergetyka;
• inżynieria elektryczna w transporcie;
• elektronika, telekomunikacja i informatyka;
• kształcenie kadr elektryków oraz rola Stowarzyszenia w tym procesie;
• historia elektryki i Stowarzyszenia.

Kongres potrwa dwa dni. Wnioski i stanowiska eksperckie Kongresu, po ich opracowaniu zostaną wydane w formie Raportu, który zostanie przedłożony wszystkim decydentom, a także podmiotom mającym wpływ na kształtowanie polityki gospodarczej w szeroko rozumianym zakresie elektryki: energetyki, elektroniki elektrotechniki, telekomunikacji i informatyki.

 (gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
FSNT-NOT

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :