Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2009-07-16 | Ostatnia aktualizacja: 2009-07-16
GE zademonstruje SmartGrid w amerykańskiej bazie wojskowej

GE zademonstruje SmartGrid w amerykańskiej bazie wojskowej
Pieniądze zostaną przeznaczone na pokazowy projekt inteligentnej sieci w bazie Twentynine Palms w Kalifornii. To największa baza piechoty morskiej na świecie i główny ośrodek szkoleniowy dla operacji morskich, do którego na manewry Combined Arms Exercises przybywają przedstawiciele armii całego świata. GE i biuro Programu Certyfikacji Technologii Zabezpieczających Środowisko (Enviromental Security Technologies Certification Program – ESTCP) przy Departamencie Obrony USA finalizują kontrakt na ten projekt.
GE zaprojektuje i zaprezentuje inteligentny system zarządzania energią, który umożliwia optymalne wykorzystanie energii generowanej i przechowywanej na terenie bazy, przy jednoczesnej współpracy z lokalną siecią energetyczną w bardziej wydajny sposób. Ponadto urządzenia w bazie otrzymają rozwiązania pozwalające im na korzystanie z odnawialnych źródeł energii (jak energia słoneczna), co zmniejszy ich negatywny wpływ na środowisko.
Zgodnie z Aktem Przydziałów dla Obronności na rok 2009, w ubiegłym roku amerykańskie instalacje wojskowe pochłonęły 3.8 mld kWh energii, co jest ilością wystarczająca na zapewnienie prądu w 350 000 amerykańskich gospodarstw domowych. Oprócz wysokich kosztów energii dla tych instalacji, problemem jest zapewnienie im zasilania nawet w przypadku awarii sieci. To główne wyzwania, którym sprostać musi inteligentny system zarządzania siecią.
„Projekt inteligentnej mikrosieci GE pokaże, w jaki sposób bazy wojskowe mogą poszerzyć swoje bezpieczeństwo i niezależność, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.” mówi John Kern, manager GE SmartGrid Research Lab. „Projekt ten posłuży jako model dla innych jednostek wojskowych i jednocześnie zademonstruje podobnym ośrodkom, takim jak fabryki czy uczelnie techniczne, jakie korzyści mogą czerpać z zastosowania bardziej inteligentnych sieci energetycznych”.
GE przeprowadziło w ostatnich latach szerokie badania w dziedzinie mikrosieci, zarówno dla Departamentu Energetyki USA, jak i rządu kanadyjskiego. Ponieważ mikrosieci to w zasadzie samodzielne systemy, mają ogromny potencjał dla wdrażania czystych, odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu mogą być atrakcyjnym sposobem pozyskiwania energii dla wielkich kompleksów, które same zaspokajają swoje potrzeby energetyczne.
(bj)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Automation.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Co trzeci producent na dobrej drodze do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju
Nowe badanie Schneider Electric i Omdia pokazuje, że 57 proc. zakładów przemysłowych stawia sobie za cel neutralność węglową. Prawie połowa z...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-