Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-05-03   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-05-03
Bezpieczeństwo urządzeń IoT
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Zespół naukowców z North Carolina State University zidentyfikował, które wady projektowe w „przedmiotach inteligentnych" uniemożliwiają udostępnianie przez nie informacji. To właśnie takie usterki można wykorzystać w czasie np. włamania.

William Enck, profesor informatyki w NC State, powiedział: „Urządzenia IoT stają się coraz powszechniejsze i oczekuje się, że przyczynią się do naszego bezpieczeństwa i ochrony. Odkryliśmy jednak, że w projektowaniu tych urządzeń występują powszechne wady, które mogą uniemożliwić im powiadamianie właścicieli domów o problemach lub wykonywaniu innych funkcji bezpieczeństwa".

Urządzenia IoT były projektowane z założeniem, że łączność bezprzewodowa jest bezpieczna i nie można jej zakłócić. Jednak nie jest to prawda. Badacze odkryli, że osoby trzecie mogą się włamać do routera domowego i przesłać do niego złośliwe oprogramowanie usuwające warstwę sieciową. Takie oprogramowanie tłumi sygnały związane z bezpieczeństwem.

Prof. Enck podkreśla: „Jednym z powodów, dla których ataki są tak problematyczne, jest to, że system mówi właścicielom domów, że wszystko jest w porządku, niezależnie od tego, co faktycznie dzieje się w domu". Naukowcy zaproponowali kilka rozwiązań tego problemu, jednak podkreślili:„Żaden system nie będzie idealny, ale biorąc pod uwagę powszechne stosowanie urządzeń IoT, uważamy, że ważne jest zwiększenie świadomości na temat środków zaradczych, które projektanci urządzeń mogą wykorzystać w celu zmniejszenia ich narażenia na ataki".

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
techxplore.com; news.ncsu.edu

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :