Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-09-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-09-13
ABB podłącza największą w Szwecji elektrownię solarną do sieci
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Obiekt w Säve, niedaleko Göteborga będzie największym w Szwecji, obejmującym 11 hektarów, o mocy 5,5 MW. Oczekuje się, że wygeneruje on około 5000 kWh energii elektrycznej rocznie. Wystarczy to do zaspokojenia rocznych potrzeb energetycznych 1100 gospodarstw domowych.

"Dzięki naszej inwestycji zwiększamy produkcję energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych (...) Zawsze mieliśmy dobre relacje z ABB i uznaliśmy za naturalne, że zabierzemy się z nimi w tę podróż." - mówi Alf Engqvist, Dyrektor w Göteborg Energi.

ABB dostarcza podstację z rozdzielnicami, transformatorami i przekaźnikami, wraz ze sprzętem kontrolnym i falownikami. Innowacyjne rozwiązania dla aplikacji energii słonecznej połączone z platformą ABB AbilityTM, która umożliwia inteligentne monitorowanie, rozwiązywanie problemów i sterowanie.

"Wspaniale jest być częścią największej szwedzkiej inwestycji w energię słoneczną, razem z Göteborg Energi. Przejście na odnawialne źródła energii w sieci elektrycznej trwa, a zrównoważone dostawy energii mają kluczowe znaczenie dla przyszłości. Zaawansowana technologia i rozwiązania cyfrowe odegrają ważną rolę w transformacji energetyki "- mówi Johan Söderström, dyrektor zarządzający ABB w Szwecji.

Oczekuje się, że park solarny zostanie oddany do użytku w listopadzie 2018 roku.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
new.abb.com; renewableenergyworld.com

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :