
ABB w Polsce po raz kolejny została doceniona za nowoczesne podejście do prowadzenia biznesu. Spółka otrzymała nagrodę Innowatora w konkursie WPROST na najbardziej innowacyjne polskie firmy.
Tygodnik przygotował ranking w oparciu o Listę 500 Najbardziej Innowacyjnych Firm w Polsce, opracowaną przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN. Na liście znalazły się firmy analizowane pod kątem innowacyjności rynkowej, procesowej, nakładów na innowacyjność, patentów i kontraktów europejskich. ABB uzyskała wysoką ocenę ABAAB w systemie 5A.
Na bazie tej listy redakcja dokonała wyboru firm, które uznano za liderów innowacji w wybranych, kluczowych i najbardziej przyszłościowych sektorach gospodarki. ABB otrzymała nagrodę w sektorze energetyki.
„ABB jest szczególnie dumna, że stała się laureatem tej nagrody w czasie, gdy jedno z siedmiu centrów badawczych Grupy ABB jest rozwijane w Polsce, a którego rozwiązania techniczne znalazły się w aplikacjach wykorzystywanych i sprzedawanych przez koncern na świecie. Jednocześnie znajdujemy się w trakcie tworzenia dwóch kolejnych placówek o podobnym charakterze. Jest to ośrodek badawczo-rozwojowy dla technologii falowników średnich napięć, który powstaje w Krakowie i Aleksandrowie Łódzkim. Druga placówka, której głównym zadaniem będą prace rozwojowe na rzecz silników niskiego napięcia, również znajdzie się w Aleksandrowie Łódzkim" – stwierdził Janusz Petrykowski, wiceprezes ABB Sp. z o.o.
ABB coraz bardziej angażuje się na rynkach nowoczesnych technologii, jak e-mobility, czy sieci inteligentne i inwestuje znaczne środki w rozbudowę oraz unowocześnianie swoich jednostek produkcyjnych w Polsce, a także w procesy jakościowe, obowiązujące praktycznie na każdym polu funkcjonowania firmy. W spółce stale rośnie zatrudnienie osób dedykowanych do tworzenia nowych technologii, aplikacji i oprogramowania.
„ABB w Polsce zatrudnia blisko 3000 osób, z czego około 400 związanych jest bezpośrednio z innowacyjnością, wynalazczością i projektowaniem nowoczesnego oprogramowania, wspomagającego procesy produkcji. Jest to chyba najbardziej reprezentatywny wskaźnik tego, jaką wagę przykładamy do innowacyjności i rozwoju w przyszłości" – podsumował Janusz Petrykowski.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- ABB

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Transformator a falownik: 7 energetycznych konfliktów, które mogą skończyć...
Czas czytania: 6 min Transformator i falownik – dwa filary współczesnych instalacji OZE i przemysłowej automatyki. Na papierze: duet idealny. ...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-