Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-04-10
Wyłączniki różnicowoprądowe ABB – dlaczego warto je wybierać?

Wyłączniki różnicowoprądowe to urządzenia zabezpieczające powszechnie wykorzystywane w instalacjach elektrycznych niskiego napięcia. Firma ABB oferuje najwyższej klasy różnicówki – niezawodne i posiadające międzynarodowe atesty.

roznicowo.jpg

Wysokiej klasy urządzenia, na których można zawsze polegać i które charakteryzują się wysoką niezawodnością, przekładają się również na niezawodność, bezawaryjność i bezpieczeństwo instalacji elektrycznej. Dotyczy to m.in. wyłączników różnicowoprądowych. Nie warto na nich oszczędzać, bo to może szybko się zemścić.

Dlatego najlepiej postawić tu na wysokiej klasy rozwiązania, jak produkty firmy ABB, które są często uważane za urządzenia jedne z najlepszych na rynku i nie jest to wcale przypadek. Na początek jednak kilka słów o samym producencie. ABB to znany, międzynarodowy koncern, który siedzibę ma w Zurychu, ale działa na całym świecie, również w Polsce (ma u nas m.in. kilka zakładów produkcyjnych). Ta firma jest jednym z liderów rynku automatyki, prowadzi prace badawczo-rozwojowe.

 

Wyłączniki różnicowoprądowe – kluczowy element ochrony

-Wyłączniki różnicowoprądowe są tymi urządzeniami, od których szczególnie wymaga się niezawodności. Nic dziwnego, to skuteczne rozwiązanie do wykrywania prądów upływowych i wyłączania instalacji w przypadku ich wystąpienia. Dzięki wysokiej klasy urządzeniom, a do takich bez wątpienia należą wyłączniki różnicowoprądowe ABB, można znacznie zwiększyć bezpieczeństwo ludzi i uchronić ich przed porażeniem prądem elektrycznym – mówi ekspert sklepu internetowego Etak.eu. – Warto również przypomnieć, że popularne różnicówki wykorzystuje się także jako odłączniki główne, montowane przed wyłącznikami nadmiarowo-prądowymi. Wyłączniki różnicowoprądowe ABB to często urządzenia pierwszego wyboru wielu instalatorów. Już to jest ich dobrą rekomendacją – podkreśla przedstawiciel Etak.eu.

Dużą zaletą wyłączników różnicowoprądowych jest to, że potrafią wykrywać prądy ziemnozwarciowe i to o wartości zaledwie kilku miliamperów. W asortymencie firmy ABB można znaleźć różne typy takich wyłączników: AC (dla prądu przemiennego 50/60 Hz, najpopularniejszy to FH204 z serii Home), A (dla prądu przemiennego i pulsującego stałego), B (dla prądu przemiennego 50/60 Hz i do 1000 Hz, stałego wygładzonego i stałego z układów prostowniczych) i AP-R. Do tego można wyróżnić w asortymencie ABB wyłączniki różnicowoprądowe z wbudowanym zabezpieczeniem zwarciowym i przeciążeniowym (np. serie urządzeń DS 950 i DS 200) oraz bez takiego zabezpieczenia (np. serie urządzeń FH 200, F 200). Różnicówki ABB to wyłączniki na prądy znamionowe o zakresie od 16 do 125 A, a znamionowa czułość prądowa I∆n to od 10 mA do 1 A.

 

Jakie zalety mają różnicówki ABB?

Dlaczego zatem warto stawiać na wyłączniki różnicowoprądowe ABB? Przede wszystkim to urządzenia, które mają bardzo dobre właściwości użytkowe, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Potwierdzają to nie tylko praktycy-instalatorzy na co dzień używający tych różnicówek, ale także międzynarodowe badania i przyznane atesty. Dużym atutem wyłączników różnicowoprądowych ABB jest także bardzo wysoka jakość wykonania – urządzenia wyprodukowane z dbałością o każdy, nawet najmniejszy, detal, co doskonale widać już przy pobieżnych oględzinach dowolnej różnicówki. Kolejnym i wcale nie mniej ważnym argumentem przemawiającym za wybraniem wyłączników różnicowoprądowym jest ich bogata oferta – znajdziemy bardzo szeroką gamę takich urządzeń ABB na rynku, a do tego liczne powiązane z nimi akcesoria.

Wyłączniki różnicowoprądowe to kluczowe urządzenia w zabezpieczeniu instalacji elektrycznych, chroniące zdrowie i życie ludzi, a także ograniczające uszkodzenia. Tym bardziej warto stawiać w ich przypadku na rozwiązania niezawodne, wysokiej jakości. Na szczęście bez problemu można znaleźć takie różnicówki na rynku.

Źródło:
etak.eu

Czytaj także