Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-01-24
Wiązki Kablowe Produkcja

Często zastanawiamy się czy produkcja wiązek kablowych w Polsce ma sens biznesowy? Otóż okazuje się, że jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich firm, którym zależy na dobrej logistyce, zredukowaniu kosztów całkowitych oraz wsparciu inżynieryjnemu przy projektowaniu i modelowaniu wiązki.

Jakie wsparcie inżynieryjne możemy otrzymać od lokalnego producenta?

„Oferowane przez firmy produkcyjne wsparcie w zakresie projektowania wiązki kablowej oraz weryfikacji istniejących projektów pozwala na zredukowanie kosztów wytworzenia, gdyż lokalni producenci nawiązują długookresowe relacje z dostawcami materiałów i dzięki temu otrzymują dużo lepsze ceny na komponenty. Ponadto, należy zauważyć, że wiedza techniczna z zakresu projektowania wiązek jest niszowa i powszechnie niedostępna na rynku, co rodzi bardzo często wiele błędów w projekcie, których późniejsza weryfikacja lub naprawa wiąże się z dodatkowymi kosztami i tym samym zwiększa cenę końcową produktu. Warto więc skorzystać z pomocy doświadczonych producentów już na etapie projektu, aby mieć pewność, że nie pojawią się dodatkowe komplikacje przy realizacji produkcji, wynikające z nieprawidłowo przygotowanej dokumentacji technicznej." - mówi dr inż. Krzysztof Jakubczak, Prezes zarządu w firmie Perspectiva Solutions.

Logistyka – jak optymalizować czas dostawy towaru.

Przy wdrażaniu produktu musimy liczyć się z czasem, który jest potrzebny na realizację procesu wdrożenia. Średnio taki proces wymaga od 1 do 3 cykli prototypowania. Jest to proces czasochłonny i ważne jest, aby w tym okresie korzystać z usług sprawdzonego producenta, z którym komunikacja przebiega sprawnie i od którego w każdej chwili możemy uzyskać informację o statusie realizacji naszego projektu. Rozpoczynając planowanie logistyki powinniśmy zwrócić uwagę na możliwości komunikacyjne oraz bliskość geograficzną z naszym producentem. Jednakże pojęcie odległości geograficznej nie powinno być rozpatrywane tylko jako bliskość naszej firmy z producentem, ale również jak korzystne jest położenie producenta w stosunku do jego dostawców. Właściwe zaplanowanie pozwoli nam na zminimalizowanie czasu dostawy produktu finalnego.

A co jeśli nie wszystko idzie po dobrej myśli? - Obsługa jakościowa.

Każdy z nas oczekuje, że wytworzony produkt będzie w pełni zgodny z oczekiwaniami klienta. Należy jednak brać pod uwagę możliwość, że produkt będzie odbiegał od naszych oczekiwań, co wynika choćby z samej natury procesu, który jest podatny na błędy maszyn i ludzi. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze producenta istotne jest, aby zwrócić uwagę na sposób obsługi reklamacji. Oczywiście, każdy stara się unikać problemów jakościowych, ale ważne jest, aby dostawca zapewniał okres gwarancyjny dla produktu, potwierdzał, że korzysta z wysokiej jakości materiałów, nie utrudniał przyjęcia reklamacji lub też nie unikał kontaktu z klientem, kiedy problem się pojawi. Przy analizowaniu obsługi jakościowej istotne jest, aby z dostawcą wypracować relacje partnerstwa i zaufania. Takie podejście pozwoli nam mieć pewność, że w sytuacji kryzysowej będziemy mogli liczyć na pomoc dostawcy i jego zrozumienie.  

wiazki.jpg

Gdzie w takim razie będzie najtaniej?

Każdy z nas przy procesie wdrażania produktu bądź chęci zlecenia podwykonawstwa już istniejącego, zaczyna dokonywać analizy kosztów. Chcielibyśmy, aby cena jednostkowa produktu była możliwie jak najniższa, warto jednak zwrócić uwagę na to, jak kształtuje się udział poszczególnych składowych w cenie końcowej produktu, gdyż nie zawsze najniższa cena jednostkowa oznacza, że spełnione zostaną nasze wszystkie oczekiwania i koszt ogólny będzie najniższy. Na cenę produktu mają bowiem dodatkowo wpływ takie czynniki jak:

  1. koszt logistyki
  2. koszt jakości
  3. koszt kapitału zamrożonego w materiale – dotyczy to sytuacji kiedy chcemy zamawiać bardzo duże partie w relatywnie dużych odstępach czasu.

Warto więc zwrócić uwagę czy producent zapewnia nam wsparcie na etapie wdrożenia oraz w okresie posprzedażowym.

Czy zatem współpraca z producentem wiązek kablowych w Polsce znajduje uzasadnienie ekonomiczne? Podsumowując i rozwiewając wszelkie wątpliwości związane z pytaniem postawionym na samym początku artykułu – produkcja w Polsce to dobry wybór. Lokalni producenci przykładają dużą uwagę do wymienionych powyżej 3 kwestii oraz dodatkowo zapewniają nam stały kontakt w razie jakichkolwiek wątpliwości. „Jednym z kluczowym elementów przy współpracy z producentem kontraktowym jest poszanowanie własności intelektualnej klienta. Nasi klienci szczególnie cenią sobie to, że mogą liczyć na ochronę prawną swoich produktów" - podsumowuje Jakubczak.

Link do: https://perspectivasolutions.com

Autor:
Perspectiva Solutions Sp. z o.o.
Źródło:
Perspectiva Solutions Sp. z o.o.

Czytaj także