Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-08-03
System ERP w przedsiębiorstwie - korzyści z wdrożenia

Pełna automatyzacja wszystkich procesów w przedsiębiorstwie - to dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wystarczy zainwestować w system ERP Navireo, który uprości i przyspieszy kluczowe działania w Twojej firmie. Jak funkcjonuje taki program i jakie daje korzyści?

 

System klasy ERP - co zmieni w Twojej firmie

Każdy przedsiębiorca zgodzi się, że im większa firma, tym trudniej ją prowadzić. Rozwój biznesu oznacza nie tylko większe zyski, ale też więcej zadań i obszarów, nad którymi trzeba zapanować - często pod presją czasu i niewystarczających zasobów. Bez integracji wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstwa zadanie to wydaje się wręcz niemożliwe. Tu z pomocą przychodzą nowoczesne systemy ERP - oprogramowanie, bez którego trudno wyobrazić sobie prowadzenie dużej lub średniej firmy.

 

ERP w przedsiębiorstwie2.jpg

Programy te od kliku dekad (ich początki sięgają lat 60 XX w.) zyskują coraz większą popularność wśród przedsiębiorców. I nic dziwnego - modułowa konstrukcja takiego systemu oparta o jedną bazę danych daje pełną kontrolę nad wszystkimi obszarami i procesami w firmie takimi jak zarządzanie produkcją, planowanie zapotrzebowania materiałowego, finanse, magazyn i księgowość. Do tego dochodzi błyskawiczny dostęp do kluczowych informacji oraz sprawna komunikacja między pracownikami. Wszystko to z poziomu jednego uniwersalnego narzędzia, dzięki któremu zarządzanie i codzienna praca staną się proste i zarazem efektywne.

 

Korzyści z wdrożenia systemu ERP

Wdrożenie systemu ERP daje takie atuty jak:

   •  łatwe zarządzanie wszystkimi obszarami firmy;
   •  niższe koszty pracy;
   •  szybsze wykonywanie zadań;
   •  sprawna komunikacja między pracownikami i poszczególnymi działami;
   •  łatwy dostęp do kluczowych informacji;
   •  mniej błędnych decyzji biznesowych;
   •  krótszy termin realizacji zamówień;
   •  dostęp do rzetelnych danych/raportów.

 

Jak wygląda wdrożenie systemu ERP

Proces wdrożenia oprogramowania ERP z reguły jest dość złożony. Konieczne jest m.in. zadbanie o niezbędne zaplecze technologiczne (np. komputery o odpowiedniej specyfikacji), uporządkowanie danych, przeszkolenie personelu i zaplanowanie przyszłych działań. Na szczęście większość dostawców oferuje wsparcie (bezpośrednie lub poprzez partnerów) w przeprowadzeniu firmy przez cały proces.

Warto skorzystać z tej pomocy - nie tylko zminimalizuje ona ryzyko popełnienia błędów, ale też ułatwi szkolenie pracowników. Należy jednak pamiętać, że całkowite wdrożenie systemu ERP może potrwać nawet do kilku miesięcy, zależnie od rozmiaru biznesu czy dostępnej infrastruktury informatycznej.

 

Dlaczego warto wybrać system ERP Navireo

Zintegrowany system informatyczny Navireo oferuje kompleksowe wsparcie w zarządzaniu przedsiębiorstwem we wszystkich jego obszarach: od koordynacji pracy magazynu i działu handlowego, poprzez obsługę finansowo-księgową, po dział kadr i obsługę klienta (CRM). Intuicyjna, modułowa konstrukcja pozwala na dostosowanie systemu do własnych preferencji i potrzeb biznesu. Możesz zacząć np. od wdrożenia modułu księgowego i kadr, by później rozszerzyć system o magazyn, sprzedaż i CRM. To praktyczne rozwiązanie dla firm z ograniczonym budżetem oraz przedsiębiorców, którzy chcą przetestować produkt zanim zdecydują się na jego pełne wdrożenie.

 

ERP dla każdej branży

Ważnym atutem programu jest jego uniwersalność i modułowa konstrukcja. Dzięki temu system ERP Navireo znajdzie zastosowanie w każdym rodzaju biznesu - wśród zadowolonych klientów znajdują się firmy księgowe, sieci franczyzowe, apteki i hurtownie. Możesz wybrać jedno z gotowych rozwiązań lub dostosować program (jego wygląd i funkcje), tak aby pasował do konkretnej branży, rozmiaru firmy i specyfiki pracy. Oprogramowanie można też łatwo zintegrować z obecnie używanymi systemami informatycznymi, co znacznie uprości i przyspieszy etap wdrożenia.

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji