Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-04-13
Klimatyzacja do biura - jaką wybrać?

Klimatyzator w biurach to nie tylko możliwość dostosowania siedzę potrzeb ekonomicznych przedsiębiorstwa, lecz przede wszystkim możliwość zapewnienia komfortu wszystkim pracownikom oraz klientom. Jest to zatem jeden z czynników, który bezpośrednio przekłada się na wydajność pracy zwłaszcza w okresie letnim. Jednak na co należy zwracać uwagę podczas wyboru klimatyzacji do biura?

Zakup sprawdzony i klimatyzacji do biura

W zależności od tego jak duża jest powierzchnia biura, ile mieści się w nim pomieszczeń, a także jaki jest ich kształt oraz rodzaj zależeć będzie wybór klimatyzatora. Wielkość pomieszczeń określa o jakiej mocy powinien być klimatyzator. Do wyboru są zarówno klimatyzatory

• ścienne (split) - (https://getmon.pl/klimatyzacja-scienna-split-wroclaw/),
• multisplit - (https://getmon.pl/klimatyzacja-multi-split-wroclaw/)
• kanałowe (https://getmon.pl/klimatyzacja-kanalowa-wroclaw/),
• podsufitowe (https://getmon.pl/klimatyzacja-przypodlogowo-podsufitowa-wroclaw/),
• kasetonowe (https://getmon.pl/klimatyzacja-kasetonowa-wroclaw/).

W przypadku biur najbardziej popularne okazują się jednak klimatyzatory ścienne, które montowane są na ścianie. Dzięki temu nie przeszkadzają w czasie pracy, natomiast zapewniają bardzo wysoki komfort pod względem termicznym. Dodatkowo podczas wyboru klimatyzatora do biura należy uwzględniać takie kwestie jakie ilość osób, która pracuje w danym pomieszczeniu, a także sprzęty, które są w nich ustawione. Zarówno komputery, kserokopiarka, jak i ekspres emitują ciepło. Tym samym należy uwzględnić to w czasie zakupu klimatyzatora. Ważną kwestią jest także określenie ilości miejsca, którą można przeznaczyć na postawienie agregatu. Niektóre biura ze względu na mały metraż muszą zdecydować się na mniejsze jednostki klimatyzatorów.

Perfekcyjnie dobrany klimatyzator

Zarówno w domach jak i w biurach najczęściej montuje się klimatyzatory naścienne. Natomiast w nowym budownictwie dedykowanym budynkom biurowym często stosowane są urządzenia kanałowe lub przypodłogowe. Urządzenia naścienne charakteryzują się jednak dużą mocą chłodniczą, a także optymalnymi wymiarami, które najczęściej mają od 80 do 100 cm szerokości. W biurach Sprawdzają się również klimatyzatory podsufitowe. Wykorzystują one nadmuch, przez co sprawdzają się zwłaszcza w obszerny w pomieszczeniach, a także podłużnych. Nowoczesne budownictwo to także biura typu open space. Nie wyróżnia się w nich podziału na poszczególne gabinety dla pracowników lecz wszystkie osoby pracują w jednym pomieszczeniu. Dlatego w przypadku kiedy wiele osób pracuje w jednej przestrzeni należy zadbać o prawidłową cyrkulację powietrza. W takich sytuacjach klimatyzator powinien wyróżniać się stosunkowo dużą mocą, aby mógł skutecznie zarówno ogrzać jaki ochłodzić ogromną przestrzeń biurową.

Więcej informacji na stronie: GETMON (https://getmon.pl/)

Autor:
Getmon
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także