Zmiany w resorcie skarbu, Zdzisław Gawlik przejął kontrolę nad państwowymi spółkami energetycznymi. Do tej pory piastował on stanowisko wiceprezesa spółki PGE Energia Jądrowa, a wcześniej także wiceminister skarbu. Szef resortu skarbu Włodzimierz Karpiński podjął zarządzenie w tej sprawie 12 sierpnia.
Paweł Tamborski, który dotychczas w MSP był odpowiedzialny za energetykę, skoncentruje się bardziej na spółkach sektora finansowego, tj. Polskich Inwestycjach Rozwojowych, czy zmianach w systemie OFE.
- Od dłuższego czasu w resorcie mieliśmy wakat na stanowisku sekretarza stanu, ze stanowiska podsekretarza stanu odszedł też Tomasz Lenkiewicz. Minister Gawlik przejął nadzór nad energetyką od ministra Tamborskiego, który ma kilka ważnych celów do zrealizowania. Przygotowanie do IPO Energi, dokończenie prywatyzacji PHN, wzmożony nadzór nad PIR, Ciech to tylko kilka istotnych spraw, którymi będzie zajmował się przez kolejne miesiące. Do tego dochodzi polityka dywidendowa spółek Skarbu Państwa oraz wszystkie kwestie związane z rynkiem kapitałowym. Minister Gawlik zaś jest niezwykle doświadczoną osobą jeśli chodzi o znajomość sektora energetycznego, wobec czego zmiana w podziale kompetencji kierownictwa MSP była naturalna - wyjaśnia Magdalena Kobos, dyrektor biura komunikacji w MSP.
Przecieki o tym, że Paweł Tamborski zostanie zwolniony ze swojej funkcji pojawiały się od dawna. Najbliższe miesiące w tym sektorze zapowiadają się gorąco. Ta sytuacja jest spowodowana np. przez planowany debiut giełdowy gdańskiej Energi oraz przez inwestycje PGE w dwa nowe bloki w Elektrowni Opole.
(ma)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- newseria

Komentarze (0)
Czytaj także
-
II Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej– podsumowanie i wnioski
II Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej odbyło się 21 maja br. w Poznaniu, podczas po raz pierwszy organizowanych targów energetyki odnawialnej...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-