Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-03-29  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-01-22
Zardzewiałe polimery do przechowywania energii
Fot. Pixabay, CC0
Fot. Pixabay, CC0

Naukowcy z Washington University w St. Louis opracowali prosty sposób wytwarzania polimeru przewodzącego o dużej powierzchni, który będzie można zastosować do rozwiązań związanych z przesyłem energii i jej przechowywaniem.

Nazywa się je nanokwiatami, ale tak naprawdę, gdybyśmy mogli ich dotknąć, okazałoby się, że są chłodne, twarde i ... zardzewiałe. Tak powszechna w codziennym życiu rdza tworzy wewnętrzny szkielet tych uroczych i skomplikowanych nanostruktur, podczas gdy ich zewnętrzna warstwa jest rodzajem tworzywa sztucznego.

"Rdza zawsze będzie stanowić wyzwanie w wilgotnej i zawierającej tlen atmosferze Ziemi" - powiedział Julio M. D'Arcy, adiunkt w dziedzinie chemii oraz członek Instytutu Nauki i Inżynierii Materiałowej Uniwersytetu. "Korozja sprawia, że ​​struktury są kruche, co zmniejsza ich zdolność do prawidłowego funkcjonowania, ale w naszym laboratorium nauczyliśmy się kontrolować ten proces, aby użyć go dla własnych celów"

D'Arcy i jego zespół opisali nową technikę, która łączy syntezę fazy par z hydrolizą opartą na roztworach, aby zbudować trójwymiarowe nanokwiaty, dwuwymiarowe nanopłytki i jednowymiarowe nanowłókna Metoda naukowców polega na połączeniu materiałów organicznych i nieorganicznych - zwykle rdzenia z metalu i powłoki z tworzywa sztucznego.

Ich prace przyczyniają się do zrozumienia mechanizmów chemicznych związanych z odkładaniem rdzy i formowaniem polimeru, co pozwala łatwiej manipulować i konstruować budowę materiałów, które wytwarzają. "Jako chemicy, moi studenci i ja jesteśmy zafascynowani „prowadzeniem" polimerów, ponieważ możemy kontrolować ich strukturę podczas syntezy" - powiedział D'Arcy. "To, ile energii elektrycznej przewodzą polimery jest funkcją ich szlaku chemicznego i liczby nośników ładunku, które można zoptymalizować w procesie ich tworzenia."

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
source.wustl.edu
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także