Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2013-12-18   |  Ostatnia aktualizacja: 2013-12-19

Zapłacimy mniej za prad?

URE zamierza zatwierdzić nowe taryfy tak, aby weszły w życie z dniem 1 stycznia 2014 r.

Przewidywany jest spadek cen rządu 6%.
Przewidywany jest spadek cen rządu 6%.

Trzech sprzedawców energii elektrycznej w skorygowanych wnioskach taryfowych zakłada w 2014 r. średni spadek ceny o ok. 6 proc., jedno przedsiębiorstwo chce natomiast utrzymania cen na dotychczasowym poziomie - poinformowała rzecznik URE Agnieszka Głośniewska.

URE potwierdza, że do urzędu wpłynęły już  skorygowane wnioski od przedsiębiorstw obrotu. Jedynie jedno przedsiębiorstwo zignorowało zalecenia URE, pozostali dostosowali się do wezwań placówki. Średni spadek cen energii w tych trzech przedsiębiorstwach jest równy 6 proc., jeden ze sprzedawców zamierza natomiast utrzymać swoje ceny na takim samym poziomie. Jak wyjaśnia rzecznika URE, ta firma zdecydowanie zdaje się nie uwzględniać sytuacji na rynku.

Jest to już kolejna korekta złożonych w URE propozycji taryf energii. We wcześniejszych skorygowanych cenniakach sprzedawcy energii także zweryfikowali swoje plany cenowe na przyszły rok. Wnioskowali wtedy o zmiany cen wahające się od spadku o 2 proc. do wzrostu o 2,15 proc.

URE zamierza zatwierdzić nowe taryfy tak, aby weszły w życie z dniem 1 stycznia 2014 r. Będą one obowiązywać przez cały przyszły rok.

W czerwcu regulator podpisał taryfy obowiązujące do końca bieżącego roku, które zakładały średni spadek cen energii u sprzedawcy z urzędu o 4,25 proc., co przekładało się na spadek cen na rachunku dla odbiorcy w gospodarstwach domowych o 2,3 proc. - przypomina Agnieszka Głośniewska.

(ma)

Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
pap, newseria.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe