Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-02-04   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-02-04
Wzrost na rynku kontroli energii odnawialnej
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Navigant Research dostarczyło raportu, według którego globalny rynek rozwiązań monitorowania i kontroli (M&C) źródeł energii odnawialnej w latach 2019-2028 ma osiągnąć łączne przychody w wysokości 82,9 mld dolarów.

W związku z faktem, że inwestycje w źródła tego typu nabierają tempa, naturalnie pojawia się potrzeba ich kontroli. Systemy M&C mają wykrywać awarie i wzrosty zapotrzebowania na moc, które mogą generować straty rzędu milionów dolarów.

Pritil Gunjan, starszy analityk ds. Badań w Navigant Research, powiedział: "Dobrze zintegrowany system kontroli może wpłynąć na zwrot z kapitału i obniżyć całkowity koszt posiadania. Oferuje on ogromne możliwości dla branż wymagających dużych zasobów, skracając przestoje i zapewniając, że aktywa są zoptymalizowane do działania na najwyższym poziomie wydajności."

W najbliższych latach, według raportu, wzrost rynku tego typu systemów ma być napędzany przez rozwijającą się bazę w Europie i Ameryce Północnej. Z kolei Region Azji i Pacyfiku wniesie do 2028 roku prawdopodobnie niemal 8 mld dolarów, czyli aż 61% całościowego przychodu.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
renewableenergyworld.com; businesswire.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :