Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-07-21   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-07-21
Trump osłabia NEPA, chcąc przyspieszyć rozwój
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Kwestię polityki środowiskowej USA reguluje od ponad 40 lat ustawa z czasów prezydenta Nixona. Według Donalda Trumpa nadszedł jednak czas, aby usunąć przepisy, które stanowią przeszkody w realizacji projektów energetycznych i infrastrukturalnych.

Prezydent Trump, wypowiadając się o National Environmental Policy Act (NEPA), powiedział: „Przez dziesięciolecia największą przeszkodą w budowaniu nowoczesnego systemu transportowego były góry biurokracji w Waszyngtonie. To wszystko kończy się dzisiaj".

Jednak według obserwatorów działania prezydenta mogą osłabić nadzór nad zmianami klimatycznymi. Przypomnijmy, iż NEPA obecnie nakłada na rząd federalny obowiązek pełnej oceny wpływu proponowanych rozwiązań nie tylko na środowisko, ale także gospodarkę i zdrowie publiczne.

Zdaniem Marii Cantwell, senator z USA, proponowane przez Trumpa zmiany osłabią możliwości zgłaszania uwag przez obywateli, a także zmniejszą liczbę projektów federalnych podlegających przeglądom NEPA.

Nie brakuje jednak i głosów poparcia dla pomysłu. Jeff Wood, były pełniący obowiązki zastępcy prokuratora generalnego Departamentu Sprawiedliwości, powiedział: „Przepisy NEPA i wynikające z nich orzecznictwo rozwinęły się w złożoną sieć i są coraz częściej wykorzystywane do udaremniania projektów energetycznych w całym kraju".

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
renewableenergyworld.com; cnbc.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :