
Niemiecki student zbudował elektromagnetyczne urządzenie do odzyskiwania energii, które przekazuje ją do baterii AA, przetwarzając promieniowanie elektromagnetyczne z otoczenia. Takie urządzenia mogą dostarczać darmową elektryczność z różnych urządzeń, w tym z linii napowietrznych, czy ekspresów do kawy.
Dennis Siegel z Univeristy of Arts w Bremie wykorzystuje do swojego projektu cewki i diody wysokiej częstotliwości. W związku z tym, że student ma zamiar opatentować urządzenie, nie udostępnia szczegółów swojego wynalazku. Jednak, dzięki specjalnej konstrukcji możliwy jest bezprzewodowy odbiór prądu. W istocie każde urządzenie wydziela promieniowanie elektromagnetyczne, które oddziałując ze zwojem drutu jest w stanie wytworzyć prąd elektryczny. Siegel twierdzi, że przygotował dwie wersje przetwornika. Jeden, który pracuje przy niskich częstotliwościach (50Hz/60Hz) oraz przy wysokich, z którymi pracują sieci radiowe, czy Wi-Fi.
Wydajność ładowania jest w dużym stopniu zależna od przetwornika i dostrojenia częstotliwości nadajnika. Zależy do od siły pola elektromagnetycznego. Jego wynalazek może w ciągu jednego dnia naładować jedną baterię AA, w przypadku, gdy korzysta z linii napowietrznych. Jak długo potrwa, więc ładowanie przy użyciu ekspresu do kawy?
Jako koncepcja, pomysł Siegela jest niezwykle interesujący. To sposób na zasilanie małych urządzeń, czujników, czy inteligentnych urządzeń domowych. Jedno pytanie pozostaje otwarte – ile tak naprawdę promieniowania elektromagnetycznego jest faktycznie dostępne i w jaki sposób, wprowadzenie takich urządzeń, pogorszyłoby jakość usług oferowanych nam wszystkim.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- extremetech

Komentarze (3)
Czytaj także
-
Stan polskich sieci elektroenergetycznych
Infrastruktura sieci elektroenergetycznych w Polsce jest dziś w dużym stopniu przestarzała. Jej możliwości przesyłowe nie pozwalają na rozwój...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
brum
Armia amerykańska pracuje nad projektem drona, który ładuje swoje baterie siadając na lokalnych liniach energetycznych
mmm6
he he, już widzę jak elektrownie ekranują swoje sieci przesyłowe. W podobny sposób można pobierać energię z promieniowania z kosmosu, praktycznie każda antena jest odbiornikiem takiej energii.
Greg
Po drugie jest to nielegalny pobór prądu - cóż z tego że z "ogólnodostępnej" linii przesyłowej...