W ramach obchodów Międzynarodowego Roku Światła UNESCO, podczas tegorocznej edycji Pikniku Naukowego, która odbędzie się w sobotę 9 maja na Stadionie Narodowym, Muzeum Neonów razem z RWE Polska, zaprezentują wystawę poświęconą historii neonów. Będzie się z niej można dowiedzieć jak doszło do odkrycia gazu Neon oraz wielu ciekawostek związanych z najpopularniejszymi nośnikami reklamowymi na świecie.
W strefie Muzeum Neonów odtworzony zostanie klimat rozświetlonych ulic polskich miast. Pokazane zostaną dawno zapomniane neony z lat 60-tych, takie jak: Kino Śląsk, Kot w Butach czy reklama Motocyklisty PZM. Na zwiedzających będzie również czekać odnowiony neon nieistniejącego już elbląskiego kina Syrena.
Odsłonięte zostaną także kulisy powstania, ufundowanego przez RWE Polska, neonu „Miło Cię Widzieć", który 21 czerwca ub.r. został rozświetlony na Moście Gdańskim podczas 19 edycji „Wianków nad Wisłą".
Projekt neonu autorstwa Mariusza Lewczyka zwyciężył w konkursie „Neon dla Warszawy", którego celem było stworzenie nowej wizytówki stolicy. Organizatorami przedsięwzięcia były Muzeum Neonów i RWE Polska, a lokalizacja neonu na Moście Gdańskim została zaproponowana przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Neon „Miło Cię Widzieć", który w czerwcu będzie obchodził swoje pierwsze urodziny, zdążył już na stałe wpisać się w miejski krajobraz Warszawy.
Mecenasem Muzeum Neonów jest RWE Polska
(gz)
Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
- Źródło:
- RWE Polska Spółka Akcyjna

Czytaj także
-
Strefy Czystego Transportu w polskich miastach to zmiana obliczona na lata
Kraków to pierwsze polskie miasto, które podjęło próbę utworzenia Strefy Czystego Transportu (SCT) sięgającej jego granic administracyjnych....
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-