Powrót do listy wiadomości Dodano: 2012-10-05  |  Ostatnia aktualizacja: 2012-10-05
Rosnące zapotrzebowanie na energię w Rosji wpływa na rozwój rynku generatorów prądu

Rosyjski rynek generatorów rozwija się bardzo dynamicznie, co stwarza szereg nowych możliwości dla użytkowników końcowych. Według prognoz rynek ten odnotuje 9,7- procentowe tempo wzrostu w latach 2010-2015.

Według najnowszej Analizy rosyjskiego rynku zespołów generatorów Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej, przychód tego sektora w Rosji w 2011  roku wyniósł 428 mln USD, zaś przychód szacowany na 2015 ma wynieść 614,9 mln USD. Analiza obejmuje zespoły prądotwórcze gazowe i na olej napędowy wykorzystywane w kluczowych sektorach branż przemysłowej, handlowej, instytucjonalnej i mieszkaniowej.

„Prężnie rozwijająca się rosyjska gospodarka i wzrost aktywności w sektorze budownictwa zwiększą zapotrzebowanie na zespoły generatorów" - stwierdza Malavika Tohani, manager ds. rynku energii z londyńskiego biura Frost & Sullivan. „Gwałtowny wzrost liczby centrów danych oraz instytucji finansowych wokół Moskwy, będzie jeszcze bardziej napędzać popyt na awaryjne zestawy prądotwórcze."

Dynamiczny rozwój sektora budowlanego zapewni największe możliwości wzrostu w okresie najbliższych pięciu lat. Na rozwój branży budowlanej wpłynie także bez wątpienia organizacja wielkich imprez sportowych, takich jak Formuła 1, Zimowe Igrzyska Olimpijskie (w 2014) i Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej (w 2018). Te wydarzenia sportowe pobudzą inwestycje infrastrukturalne w Rosji, co z kolei zwiększy popyt na zespoły generatorów w całym kraju.

Obecnie rozwój rosyjskiego rynku zespołów generatorów jest przede wszystkim napędzany przez zastosowania przemysłowe w sektorach olejowym i gazowym oraz w górnictwie. Jednak niestabilność gospodarcza w Europie może osłabić uzależniony od eksportu rosyjski sektor wydobycia ropy i gazu. To z kolei może potencjalnie zmniejszyć zapotrzebowanie na zespoły prądotwórcze.

Niemniej rosnąca niestabilność sieci przesyłowych w Rosji spowoduje, że wszystkie główne branże będą wciąż wybierać zespoły generatorów jako główne i awaryjne źródła zasilania. Nastąpi wzrost zainteresowania aplikacjami zasilania awaryjnego ze strony branży handlowej i przemysłowej.

„Kluczowymi czynnikami konkurencyjności będą koszty, niezawodność, umowy o świadczenie usług, usługi posprzedażowe i relacje z klientami" - podsumowuje Tohani. "Postęp technologiczny skupi się wokół kwestii kompaktowości, bezpieczeństwa, zdalnego monitoringu i kontroli, a także przywracania zasilania w sytuacjach awaryjnych".

„Analiza rosyjskiego rynku zespołów generatorów" (M7B1-14) jest częścią programu usług z zakresu Partnerstwa na Rzecz Rozwoju w dziedzinie Energii i Zasilania, który obejmuje również badania następujących rynków: Globalny rynek zespołów generatorów na olej napędowy, Globalny rynek zespołów generatorów gazowych, Europejski rynek zespołów generatorów gazowych i Europejski rynek zespołów generatorów na olej napędowy.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Frost & Sullivan
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także