Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-04-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12
Rezonatory kwarcowe na zamówienie - dlaczego warto?
Rezonatory kwarcowe na zamówienie - dlaczego warto?

Dzięki niesamowitej różnorodności związków chemicznych na Ziemi możemy wykorzystywać wiele z nich dla naszych potrzeb, np. przy tworzeniu elektroniki. Kwarc jest jednym z minerałów, który ma w tej dziedzinie stosunkowo duże zastosowanie i jest wykorzystywany m.in. do produkcji rezonatorów, na które potem możemy natrafić w wielu różnych urządzeniach. Jeżeli potrzebujemy konkretnego rodzaju rezonatora lub po prostu zależy nam na większej ilości, warto sprowadzić je na zamówienie. Jak do działa?

  1. Rezonator kwarcowy - jak to działa?
  2. Zastosowanie rezonatorów
  3. Nie możesz kupić od ręki - zamów z wyprzedzeniem!

Rezonator kwarcowy - jak to działa?

Rezonator to element elektroniczny, którego praca opiera się o zjawisko piezoelektryczne, zachodzące dzięki obecności kwarcu, a dokładniej w jego krysztale. Proces ten polega na pojawieniu się na powierzchni kwarcu ładunków elektrycznych, które powstają pod wpływem naprężeń mechanicznych zachodzących w minerale. Rezonatory służą do wspomagania pracy różnego rodzaju oscylatorów elektronicznych. Urządzenie to jest w stanie pracować w trzech trybach: podstawowym, ponadpodstawowym i pasożytniczym.

Zastosowanie rezonatorów

Rezonatory są w stanie stabilizować drgania w układzie elektronicznym i robią to skutecznie. Dzięki swoim właściwościom znajdują zastosowanie głównie w technice cyfrowej, radiotechnice, a także wykorzystuje je się jako lokalny wzorzec częstotliwości i czasu. Te niewielkie produkty wykorzystuje się np. do budowy monitorów i ekranów LCD czy na kartach dźwiękowych montowanych w komputerach.

Nie możesz kupić od ręki - zamów z wyprzedzeniem!

Czasem zdarza się tak, że potrzebujemy konkretnej części, ale nie możemy jej nigdzie znaleźć. W takiej sytuacji warto jest rozejrzeć się za sklepem, który będzie w stanie sprowadzić konkretny rodzaj rezonatora kwarcowego na zamówienie - dzięki temu oszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i czas, który musielibyśmy poświęcić na szukanie pojedynczych sztuk w wielu miejscach na raz. Więcej na temat zamawiania rezonatorów na indywidualne zlecenie dowiesz się na stronie Micros (http://micros.com.pl/pl/catalog/077067/rezonatory-kwarcowe).

Rezonator kwarcowy to ważny element wielu układów elektronicznych. Bez niego nie bylibyśmy w stanie podziwiać pięknego, ostrego obrazu na ekranie ciekłokrystalicznym, ani nie słyszelibyśmy dźwięku generowanego przez kartę dźwiękową komputera. Jeżeli potrzebujemy większej ilości tych elementów, lub nie możemy po prostu znaleźć odpowiedniego rodzaju, warto skontaktować się ze sklepem, który sprowadzi nam pożądane części na zamówienie - dzięki temu oszczędzimy masę czasu, którą musielibyśmy poświęcić na kupienie produktu w sklepie fizycznym lub przeszukanie kilku stron wyników w Google.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Linkhouse.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.