Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-08-27  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-08-27
Projekty wspomagają morską energetykę wiatrową
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Morska energia wiatrowa stanowi trzon energii odnawialnej. Na jej wiele zalet cień rzucają jednak koszty systemów operacyjnych, które można instalować i serwisować tylko w odpowiedniej porze roku i jeśli pogoda na to pozwoli. Z tego względu instalacja niezbędnej elektroniki jest kosztownym i pracochłonnym procesem.

W ramach projektu KorSikA zespół badaczy z Instytutu Fraunhofer i ich partnerzy postanowili znaleźć rozwiązania tych problemów. Badano wpływ korozji na spiekanie srebra zarówno w izolacji, jak i w realistycznych warunkach. Testy wykazały, że procesy spiekania umożliwiają uzyskanie bardziej odpornych termicznie połączeń niż obecnie standardowo stosowana technologia warstw lutowanych.

Pytaniem jednak pozostaje, w jaki sposób przejście na spiekane moduły mocy wpłynie na inne parametry turbin. Z tego względu rozpoczęto symulacje sił środowiskowych, przyspieszając je nieco. Czynniki takie jak ekstremalne temperatury i wysoka wilgotność wzmocniono, aby wystawić moduły zbudowane zgodnie z obowiązującymi normami branżowymi, na warunki, których można oczekiwać w terenie.

Z kolei w ramach projektu AMWind opracowano komponent, który śledzi stan modułów mocy. Umożliwia to dokładną prognozę pozostałego okresu użytkowania elektroenergetyki farm. Takie ukierunkowane monitorowanie stanu może pomóc przewidywać i zapobiegać awariom w terenie.

Projekty te pokazują wszechstronność testów, które są możliwe dzięki pracy specjalistów. Ich wiedza w tym zakresie testów cyklu życia, specjalistycznych metod, analizy materiałów i monitorowania pomaga uczynić energetykę wiatrową wiodącym źródłem energii przyszłości i przybliża nas do przyszłości zielonej energii.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
innovations-report.com; izm.fraunhofer.de
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także