Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-12-27   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-06
Precyzyjne odlewy, projektowanie biżuterii – prezentujemy nową technologię drukarki 3D
Precyzyjne odlewy, projektowanie biżuterii – prezentujemy nową technologię drukarki 3D

Od kilkunastu lat drukowanie przestrzenne z powodzeniem rewolucjonizuje światowy rynek, niosąc ze sobą coraz więcej możliwości w jubilerstwie, odlewnictwie i wielu innych branżach. Precyzja, innowacyjność oraz skrócenie czasu drukowania elementów do minimum są tym, czego możemy oczekiwać od prezentowanego modelu wszechstronnej drukarki 3D – Threedee All-in-One, olsztyńskiej firmy 3D Automation. Urządzenie wykorzystuje technologię utwardzania żywicy światłem UV, która w Polsce wciąż pozostaje mało znaną metodą tworzenia fizycznego obiektu z cyfrowego projektu. Ta nowatorskość wzbudziła ogromne zainteresowanie na targach branżowych zarówno w Kielcach, jak i Poznaniu, oferując nowe sposoby wykonania form odlewniczych czy biżuterii. Warto wspomnieć że prezentowane urządzenie zostało wyposażone w zautomatyzowany system druku i obróbki końcowej, dlatego nie wymaga obecności człowieka ani jego ingerencji w trakcie drukowania.

Precyzyjna drukarka 3D Threedee All-in-One – poznaj możliwości wydruku z żywicy

Nasza drukarka 3D opiera się na zintegrowanym module – oczyszczającym oraz doświetlającym, który bierze bezpośredni udział w procesie tworzenia wydruku. Służy on przenoszeniu elementu do specjalnej komory, w której obiekt jest dokładnie opłukany, a następnie zostaje doświetlony – poddany działaniu światła utwardzającym żywice fotoutwardzalne, by finalnie uzyskać w pełni bezpieczny, gotowy do użycia przedmiot, np. personalizowaną biżuterię. W technologii utwardzania żywicy światłem UV drukarka 3D naświetla każdą warstwę wydruku, dlatego jego wewnętrzna struktura zachowuje jednolitość. Jest to niezwykle ważne w formach odlewniczych, ponieważ ich powierzchnia zachowuje gładkość wykończenia i w przeciwieństwie do druku FDM nie jest porowata. Cały proces jest powiązany z metodą cire perdue, pozwalającą na stworzenie skomplikowanego, woskowego prototypu przedmiotu, na który następnie zostaje nałożona ceramiczna skorupa. Podczas wypalania wydruk się wytapia i pozostawia formę odlewniczą gotową do użytku. Dodatkowym atutem Threedee All-in-One jest automatyczne uzupełnianie poziomu żywicy, które jest przydatne w przypadku wielogodzinnej pracy. Zintegrowanie w urządzeniu modułów niewymagających ingerencji człowieka w proces drukowania, pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Precyzyjne drukowanie modeli 3D, form odlewniczych i projektowanej biżuterii

Prezentowana drukarka 3D Threedee All-in-One znajdzie zastosowanie nie tylko w medycynie czy stomatologii, ale również odlewnictwie i jubilerstwie. Urządzenie gwarantuje niezwykłą dokładność wszystkich wydruków, np. misternie zdobionych pierścionków czy figurek szachowych – wieża z widocznymi w środku stopniami. Woskowe prototypy są wykonywane metodą wosku traconego, co pozwala na stworzenie form odlewniczych pełnych małych detali oraz elementów o niewielkiej masie i skomplikowanej geometrii, jakiej nie uzyskalibyśmy w żadnej innej technologii. Ponadto jedną z dużych zalet urządzenia jest jego bezobsługowy i w pełni zautomatyzowany proces druku 3D, który ograniczając obecność człowieka do minimum, nie naraża go na drażniące działanie żywic ani roztworów stosowanych w wytrawieniu resztek. Drukarka 3D Threedee All-in-One opierając się na technologii utwardzania żywicy światłem UV jest nowością na polskim rynku, na którym docenia się jej innowacyjność, precyzyjność oraz uniwersalność. Oferuje wykonywanie profesjonalnych wydruków w różnych branżach, pozwalając zaoszczędzić czas i środki, jednocześnie zachowując wysoką jakość drukowanych przedmiotów. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu.

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
3dautomation.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.