
Zgodnie z szacunkami agencji ratingowej Fitch cztery największe polskie zakłady energetyczne planują inwestycje o łącznej wartości 114 miliardów złotych.
Największą kwotę wyda PGE, która ma zamiar w najbliższych latach na rozwój przeznaczyć 50 miliardów złotych. Tauron wyjmie z kieszeni 29 miliardów złotych, Enea 20 miliardów złotych, natomiast ENERGA 14,8 miliardów złotych.
Więcej niż połowa łącznej kwoty zostanie przeznaczona na budowę nowych bloków energetycznych oraz na utrzymanie już istniejących. Reszta zostanie ulokowana w infrastrukturę, w tym przede wszystkim w sieci energetyczne. Inwestycje powinny zapewnić, że Polska nie będzie narażona na ryzyko wystąpienia niedoborów energii w nadchodzących latach.
Eksperci już wcześniej ostrzegali, że przed takim ryzykiem Polska może stanąć już w 2016 roku. Najnowsze dane wskazują jednak, że groźba ta została odroczona o następne cztery lata. Jeśli Polska zdąży z inwestycjami, uda się uniknąć niechcianych konsekwencji.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- thenews

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Rodzaje stacji transformatorowych słupowych: którą wybrać i dlaczego ma to...
Czas czytania: 5 minut Codziennie mijasz je, jadąc do pracy. Niewielkie konstrukcje na żerdziach, na pierwszy rzut oka niepozorne, a jednak to...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-