Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-01-11  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-01-11
Oświetlenie liniowe LED
Oświetlenie liniowe LED

Oświetlenie liniowe LED od dłuższego czasu wypiera z rynku tradycyjne żarówki. Stosowane jest nie tylko w domach oraz mieszkaniach, ale też w wielu nowych modelach aut, różnego rodzaju elektronice, ale też w latarkach czy zabawkach.

 

Stosowane jest jako oświetlenie tarasów i ogrodów. Skąd taka popularność? Powodów jest wiele. Między innymi bezawaryjność, mały pobór energii elektrycznej. Świetlówki LED pozwalają na dowolny wybór barwy światła, kształtu czy dowolnej kombinacji. Niezaprzeczalną zaletą są też atrakcyjne ceny tego typu oświetlenia w porównaniu do tradycyjnego.

 

Oświetlenie wewnętrzne

 

Oświetlenie wewnętrzne to bardzo istotny element dekoracyjny oraz użytkowy różnego rodzaju pomieszczeń. Niezależnie czy jest to pokój mieszkalny, biuro czy recepcja hotelowa. W pomieszczeniach, szczególnie zimą spędzamy większość swojego czasu. Dlatego dobór odpowiedniego oświetlenia liniowego jest tak istotny. Żarówki LED mniej męczą oczy niż tradycyjne. Warto zaplanować kilka punktów świetlnych w pomieszczeniu, nawet takim, które jest niewielkie. Pozwoli to oszczędzać energię oraz korzystać ze światła w tym miejscu i czasie kiedy jest to naprawdę potrzebne. Dobrać możemy dowolny kolor w zależności od indywidualnych preferencji jak i rodzaju pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę również na temperaturę koloru. W pomieszczeniach takich jak salon czy sypialnia zaleca się barwy ciepłe. Pozwalają się zrelaksować oraz wypocząć. Natomiast światło tak zwane zimne, zalecane jest do pomieszczeń, w których liczą się szczegóły oraz ich dostrzegalność, jak łazienka czy kuchnia.

 

Wybrać gotowe zestawy oświetlenia czy samemu je skomponować?

 

To już bardzo indywidualna decyzja. Możemy mieć pewność, że otrzymujemy komplet narzędzi do samodzielnego montażu takich jak zasilacze, oświetlenie liniowe LED, aplikacja na smartfona, sterowniki i różnego rodzaju zaczepy. Jest to rozwiązanie o tyle wygodne, ponieważ oszczędza czas i mamy pewność, że nabywamy specjalnie wyselekcjonowany zestaw lamp LED do gotowego montażu. Jeśli kompletujemy każdy element z osobna, na pewno będziemy musieli poświęcić trochę czasu na lekturę, oraz wybór odpowiednich komponentów, ale bez wątpienia będzie to satysfakcjonująca praca. Również dzięki samodzielnemu kompletowaniu oświetlenia, będziemy mogli indywidualnie zaaranżować sobie całą oświetlaną przestrzeń.

 

Oświetlenie zewnętrzne

 

Żarówki typu LED coraz częściej jest również wykorzystywane na taras oraz ogrodach. Jeśli lubisz dużo czasu spędzać na tarasie z przyjaciółmi lub rodziną, albo wśród zieleni w ogrodzie warto również zainteresować się szerokim asortymentem oświetlenia. W wypadku bujnej roślinności warto dobrać lampy tak, aby ją podkreślić i nadać jeszcze głębszego wyrazu. Wybierając zewnętrzne oświetlenie, też trzeba się kierować tym, abyśmy dobrze się czuli w tych miejscach. Komfortowo oraz bezpiecznie, ponieważ zewnętrzne oświetlenie daje również w pewnym stopniu poczucie bezpieczeństwa. Jeśli wszystko jest jasne, wszystko widać to wysyłamy osobom z zewnątrz sygnał, że dom jest odpowiednio zadbany i zabezpieczony. W wypadku zewnętrznego oświetlenia, mamy też do wyboru szereg rozwiązań bezprzewodowych. Lampy zasilane solarnie też są coraz częstszym wyborem ze względów ekologicznych, ale również ekonomicznych. Warto zadbać również o odpowiednie oświetlenie garażu, bramy oraz podjazdu w wypadku domów wolnostojących.

 

Jakie są zalety żarówek typu LED?

 

Podstawową zaletą jest ich trwałość oraz niski koszt eksploatacji. Żarówka LED może świecić do 50 tysięcy godzin, jest to o wiele lepszy wynik niż w wypadku tradycyjnego oświetlenia. Wyobraźmy sobie, że przy kilkugodzinnym użytkowaniu pojedynczej lampy, może ona wytrzymać nawet 30 lat. W połączeniu z niskim poborem energii powoduje, że jest to najbardziej ekologiczne oraz ekonomiczne oświetlenie. Mamy do wyboru żarówki różnej jakości, warto wybrać te najlepsze, ponieważ będą nam służyły latami. Wszystkie te aspekty, od dowolności w projektowaniu oświetlenia, jego wszechstronności po niskie zużycie oraz trwałość, powoduje, że lampy oraz żarówki LED są niezaprzeczalnym produktem przewodnim w segmencie oświetlenia. WIele profesjonalnych informacji znajduje się na stronie www.slimled.pl.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
slimled.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także