Powrót do listy wiadomości Dodano: 2012-04-29  |  Ostatnia aktualizacja: 2012-04-29
Nowa elektrownia w Płocku

GDF Suez Energia Polska planuje nową inwestycję

Nowa elektrownia w Płocku

GDF Suez Energia Polska zamierza wybudować w Płocku elektrownię gazowo-parową. Jej przewidywana  moc to co najmniej 800 MW. Prawdopodobnie budowa rozpocznie się w  drugim kwartale 2014 r. Planowane uruchomienie zakładu to druga połowa 2016 r.

W związku z tą inwestycją przeprowadzono już m.in. badania geotechniczne, archeologiczne i studium wykonalności, uzyskano też decyzję środowiskową.

Mariusz Winnicki, specjalista ds. zintegrowanego systemu zarządzania i komunikacji GDF Suez Energia Polska, pokreślił że GDF Suez Energia Polska przeznaczył w przemysłowej dzielnicy Płocka - Trzepowo działkę o powierzchni 17,5 ha, wystarczającą do umieszczenia co najmniej 2 bloków gazowo-parowych o mocy około 400 MW każdy.

Jest to jedna z najlepszych lokalizacji dla tego typu inwestycji, szczególnie z punktu widzenia położenia w systemie elektroenergetycznym. Jest również korzystna ze względu na bliskość wysokociśnieniowej sieci gazowej – dodał.

W GDF Suez Energia Polska podpisał już w ramach przygotowań do przedsięwzięcia z PSE Operator tzw. umowę przyłączeniową do sieci przesyłowej.

Zakłada się uruchomienie elektrowni w drugiej połowie 2016 roku. Aby dotrzymać tego terminu, budowa elektrowni powinna ruszyć w drugim kwartale 2014 r. – uważa Winnicki.

Nie wiadomo na razie jakie są planowane koszty budowy elektrowni. GDF Suez nie podał na razie żadnych konkretnych infomacji.

GDF Suez to międzynarodowa grupą przemysłowo-usługowa, która dostarcza kompletne rozwiązania energetyczne. Powstała w 2008 r. z połączenia Gaz de France i Suez. To piąty producent energii w Europie, w tym największym jej wytwórcą w Belgii i Holandii oraz drugim największym producentem we Francji.

Od 2000 r. grupa GDF Suez działa Polsce, prowadząc działalność w zakresie wytwarzania, sprzedaży i obrotu hurtowego energią elektryczną.

(ma)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ekonomia24
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także