Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-05-16  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-05-16
Montaż klimatyzacji w bloku – na co zwrócić uwagę?
Montaż klimatyzacji w bloku – na co zwrócić uwagę?

Klimatyzatory to jedne z najpopularniejszych i najbardziej niezbędnych urządzeń w naszych domach. Pomagają nam utrzymać temperaturę na stałym poziomie, niezależnie od pogody na zewnątrz. Jeśli mieszkasz w budynku, możesz się zastanawiać, jak zainstalować klimatyzator w swoim mieszkaniu aby nie przeszkadzał innym. To nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka! Montaż klimatyzatorów wymaga specjalnego sprzętu i narzędzi, dlatego lepiej wezwać fachowców po pomoc. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić sam.

 

Jeśli montujesz klimatyzację sam

1. Lokalizacja klimatyzatora powinna być wybrana z rozwagą, nie powinna być narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i nie powinna mieć przeciągów. Wylot gorącego powietrza powinien znajdować się wyżej niż wylot zimnego powietrza, w przeciwnym razie na zimnej powierzchni parownika wystąpi nadmierna kondensacja.

2. Nie umieszczaj mebli ani innych przedmiotów w pobliżu wylotu gorącego powietrza - uniemożliwią one prawidłową wentylację pomieszczenia oraz spowodują przegrzanie i wysoką wilgotność w mieszkaniu lub domu w okresie letnim.

3. Przed zainstalowaniem klimatyzatora w domu lub biurze upewnij się, że sieć elektryczna może zapewnić wystarczającą moc do obsługi tego urządzenia. Jeśli nie masz pewności, ile energii potrzebuje twój dom, poproś lokalnego elektryka lub firmę użyteczności publicznej o poradę przed zainstalowaniem jednostki.

3. Montaż należy zacząć od umycia okien i drzwi, w których będzie zainstalowany klimatyzator; w przeciwnym razie brud będzie się szybko gromadzić i utrudniać konserwację.

4. Należy sprawdzić, czy między ścianami a sufitem jest wystarczająca ilość miejsca na montaż. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, możesz wyciąć część ściany lub sufitu za pomocą odpowiednich narzędzi - ale tylko wtedy, gdy wiesz, co robisz! W przeciwnym razie natychmiast wezwij fachowców po pomoc!

5. Sprawdź też czy przewody znajdują się w pobliżu lub pod ramą okna lub drzwi (zwłaszcza jeśli jest drewniana). Jeśli tak, może to spowodować problemy podczas instalacji.

 

Zlecenie montażu

Jeśli potrzebujesz zainstalować klimatyzację w bloku, warto skontaktować się z profesjonalistami z bocheńskiej firmy AKWIN, którzy doradzą Ci najlepsze rozwiązanie. Montaż klimatyzacji uzależniony jest od wielkości mieszkania i jego lokalizacji. Jeśli więc masz małe mieszkanie znajdujące się na piętrze, lepiej kupić mini klimatyzator typu split, który zużywa mniej energii elektrycznej. Jeśli jednak Twój dom jest duży i mieszka w nim wiele osób, lepiej jest zainstalować zaawansowaną jednostkę która nie będzie miała problemów ze schłodzeniem dużej powierzchni.

 

Jakość klimatyzacji

Niezmiernie ważną rzeczą do rozważenia jest jakość systemów klimatyzacji. Lepiej wybrać znanego producenta, który działa na rynku od lat i ma dobre referencje od poprzednich klientów. Dobry klimatyzator powinien dawać możliwość dostosowania temperatury do własnych potrzeb, a także utrzymania przyjemnego mikroklimatu w mieszkaniu. Ponadto ważne jest, aby klimatyzator był łatwy w obsłudze i miał atrakcyjny wygląd.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
akwin.com.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także