Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-04-20  |  Ostatnia aktualizacja: 2018-04-20
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa Sawo, 24-26.04.2018
Ilustracja nadesłana (Międzynarodowe Targi Poznańskie).
Ilustracja nadesłana (Międzynarodowe Targi Poznańskie).

W dniach od 24-26 kwietnia 2018 r. w Poznaniu odbędzie 24 edycja Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO. To największe wydarzenie wystawiennicze branży BHP w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowane raz na dwa lata.

Przez trzy dni trwania targów wiodące przedsiębiorstwa z Polski oraz uznani europejscy producenci prezentować będą swoją najnowszą ofertę. Nieodłączną częścią SAWO są prestiżowe konkursy: Grand Prix SAWO i Złoty Medal MTP oraz starannie dobrane konferencje, przygotowywane przez instytucje działające w polskim systemie ochrony pracy i media branżowe .

Targi są odwiedzane przez profesjonalistów z branży, w tym szefów i pracowników służby BHP i ochrony przeciwpożarowej, dystrybutorów i handlowców, przedstawicieli zawodowej i ochotniczej straży pożarnej oraz szerokie grono pracodawców.

Tegoroczna edycja SAWO obfitować będzie w niezwykle interesujące wydarzenia, które nie dość, że uświetnią program targów, to zadbają również o odpowiednio wysoki poziom emocji u uczestników. Poza konferencjami i pokazami, warto zarezerwować też czas na widowiskowe zawody piłki sikawkowej – Hydroball oraz pokaz ratownictwa chemiczno-ekologicznego przygotowany przez poznańską Komendę Wojewódzką PSP. Planowane są również szkolenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych z wykorzystaniem komory ogniowej na paliwo gazowe marki Dräger. Ponadto sporą dawkę emocji zapewni obecność FireGirls – modelek, które współtworzą i promują kultowe kalendarze poświęcone tematyce strażackiej.

  • HYDROBALL – zawody piłki sikawkowej
  • 24-26 kwietnia 2018, godz. 11:00 – 16:00, Teren otwarty przy pawilonie 3

Już podczas tegorocznej edycji targów SAWO nastąpi reaktywacja strażackich zawodów z 20-lecia międzywojennego – HYDROBALL. Do rozgrywek w ramach targów SAWO przystąpią wybrane drużyny z jednostek PSP i OSP. Przez dwa dni odbywać się będą mecze pokazowe, a ostatniego dnia rozegrany zostanie mecz-niespodzianka, który będzie niezwykle atrakcyjnym widowiskiem dla kibiców. Uczestnikom zawodów przez trzy dni energii dodawać będzie napój Red Bull, a o odpowiednio wysoki poziom emocji zadbają modelki Fire Girls. Rozgrywki będą miały charakter zabawy, ich celem jest reaktywowanie tej zapomnianej dyscypliny sportowej i promocja wśród społeczeństwa.

  • Ćwiczenia w symulatorze pożarów wewnętrznych „Fire Dragon 7000"
  • 24-26 kwietnia 2018, godz. 11:00 – 16:00, Teren otwarty przy pawilonie 3

Przez trzy dni trwania targów SAWO zgłoszeni uczestnicy przejdą bezpłatne szkolenie w jednym z najnowocześniejszych symulatorów tego typu dostępnym na rynku polskim – Fire Dragon 7000 marki Dräger. Fire Dragon 7000 jest zasilanym gazem trenażerem z 3 pomieszczeniami szkoleniowymi oraz 9 miejscami pożaru, w tym z jednym znajdującym się na dachu. System treningowy umożliwia bezpieczne i realistyczne ćwiczenia z „żywym ogniem".

  • Pokazy specjalistycznego sprzętu ratowniczego
  • 24-26 kwietnia 2018, godz. 11:00 – 16:00, Teren otwarty przy pawilonie 3

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu na targi SAWO 2018 przygotowała wyjątkowo atrakcyjny pakiet przedsięwzięć. Na stoisku zewnętrznym na placu przed pawilonem 3A zaprezentowany zostanie najnowocześniejszy sprzęt ratowniczy zakupiony przez wielkopolskich strażaków, w tym najnowszej generacji samochód dowodzenia i łączności. Ten specjalistyczny samochód, dzięki zainstalowanym narzędziom i oprogramowaniu, umożliwia utworzenie w pełni funkcjonalnego sztabu akcji w każdym miejscu w Polsce.

Z kolei na wspólnym stoisku KW PSP w Poznaniu, Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej - PIB w Józefowie k/Otwocka oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział Wielkopolska w pawilonie 3A będzie można uzyskać fachowe porady dotyczące różnych zagadnień ochrony przeciwpożarowej, nauczyć się praktycznie zasad udzielania pierwszej pomocy, wziąć udział w konkursach nt. bezpieczeństwa i przeciwdziałania zagrożeniom oraz wygrać czujkę dymu lub tlenku węgla. Ponadto zaprezentowane będzie nowoczesne narzędzie edukacyjne – symulator zagrożeń pożarowych w budynku użyteczności publicznej.

  • III Konferencja panelowa Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Zagrożeń Zawodowych 2013-2020. Ograniczanie zagrożeń zawodowych w przemyśle spożywczym. Przetwórstwo owoców, warzyw i mięsa.
  • Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 10:00 – 13:00, Pawilon 14, sale 2.1, 3A, 3.B, 3.C

Wielkopolska Strategia Ograniczania Zagrożeń Zawodowych, w skrócie WSOZZ 2013-2020, to inicjatywa organów nadzoru i kontroli, instytucji, partnerów społecznych, których wspólnym celem jest ograniczanie zagrożeń zawodowych oraz promowanie przyjaznych miejsc pracy. W jednym czasie zostanie zaprezentowanych kilkanaście referatów dotyczących zagrożeń zawodowych w przemyśle spożywczym. Pierwszy panel będzie poświęcony wymaganiom minimalnym i zasadniczym przy użytkowaniu maszyn i urządzeń. Inspektorzy pracy przedstawią dobre praktyki oraz analizę wypadków przy pracy. Uczestnicy drugiego panelu będą mieli okazję wysłuchania prezentacji dotyczących wymagań higieniczno-sanitarnych w zakładach spożywczych oraz zagrożeń czynnikami szkodliwymi. W ostatnim panelu przedstawiciele dozoru technicznego przedstawią wymagania dotyczące stosowanych w branży przetwórstwa spożywczego urządzeń ciśnieniowych i transportowych. Organizatorami są: Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu, Urząd Dozoru Technicznego
Oddział w Poznaniu.

  • Safety 360
  • Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 11:00 – 14:00, Pawilon 3A, Sala konferencyjna

Konferencja organizowana przez portal Kulturabezpieczeństwa.pl poruszająca takie tematy, jak: Pozytywne wpływania na zachowania, Uczulenia pracowników w środowisku pracy, Bezpieczna praca w przestrzeniach zamkniętych, Pozytywna i destrukcyjna rola autorytetu.

  • Bezpieczna praca z chemikaliami
  • Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 12:00 – 15:30, Pawilon 15, sala 1.E

Redakcja czasopisma „Promotor BHP" zdecydowała się podjąć tematu bezpiecznej pracy z chemikaliami. Tematyka ta jest niezwykle ważna z perspektywy behapowca, pracownika oraz pracodawcy z branży chemicznej. Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń specjalistów z branży chemicznej oraz stworzy możliwość poszerzenia swojej zawodowej wiedzy oraz branżowych dyskusji. Konferencja jest skierowana do: specjalistów BHP, pracodawców, pracowników mających styczność z chemikaliami, inspektorów BHP, społecznych inspektorów pracy. Podczas konferencji zostaną poruszone m.in. następujące tematy: Bezpieczeństwo pracownika przy stosowaniu chemii – ocena ryzyka , Pierwsza pomoc w przypadku oparzeń chemicznych, Bezpieczny i efektywny obrót towarami niebezpiecznymi, Świadome użytkowanie ochron dróg oddechowych, Dermatozy w przemyśle - przyczyny, skutki i zapobieganie

  • Przeszłość dla przyszłości – integracja wiedzy o wydarzeniach wypadkowych i oceny ryzyka na rzecz skutecznej prewencji wypadkowej przy obsłudze maszyn (i nie tylko)
  • Wtorek, 24 kwietnia 2018, godz. 13:00 – 15:30, Hol Wschodni MTP, Sala Zielona

Miesięcznik ATEST – Ochrona Pracy, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP oraz firma ELOKON Polska zapraszają na konferencję, której program porusza m.in. tematy: Struktura gromadzenia wiedzy o wydarzeniach wypadkowych i propozycja uniwersalnego modelu przebiegu wydarzeń wypadkowych integrującego badania i analizy wypadków z oceną ryzyka, Zapobieganie wypadkom przy pracy przez dobór technicznych środków ochronnych na podstawie oceny ryzyka zawodowego, 4. Rewolucja Przemysłowa – inteligentne maszyny muszą być wewnętrznie bezpieczne, Środki ochrony indywidualnej stosowane przez pracowników obsługujących maszyny

  • Innowacja w BHP – wsparcie specjalistów BHP w zarządzaniu bezpieczeństwem przy wykorzystaniu praktycznych narzędzi:
  • 24-25 kwietnia 2018, godz. 14:30 – 15:30, Pawilon 3A, Sala konferencyjna

Przedstawiciele Biura Kompleksowej Obsługi Firm J&J s.c. przeprowadzą prelekcje z zakresu: audyty i kontrole szybko i sprawnie z wykorzystaniem aplikacji Audit24 oraz FireDay - praktyczne szkolenia przeciwpożarowe a zmiana zachowań pracowników - wykorzystanie szkoleń typu edutainment.

  • Targowy Rajd Bezpieczeństwa
  • 24-25 kwietnia 2018, godz. 10:00, stoisko portalu Kulturabezpieczeństwa.pl

Jubileuszowa edycja Strefy Kultury Bezpieczeństwa zostanie wzbogacona o Ejendals.Targowy Rajd Bezpieczeństwa – zabawę dla gości targów łączącą edukację z elementami rywalizacji. Rajd jest organizowany wspólnie przez portal „Kultura Bezpieczeństwa" oraz firmę szkoleniową TAM. Podczas Rajdu jego uczestnicy zostaną poproszeni o udzielenie odpowiedzi oraz wykonanie zadań związanych z bezpieczeństwem pracy i ergonomią. Zadania będą wymagały wiedzy, precyzji oraz skupienia.

  • Seminarium – Ratownictwo specjalistyczne CBRNE wraz z praktycznym pokazem ratownictwa chemiczno-ekologicznego
  • 25 kwietnia 2018, godz. 10:00 – 13:00, Hol Wschodni MTP, Sala Niebieska oraz teren otwarty przy pawilonie 3

Seminarium przygotowywane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, ma na celu podnieść wiedzę i umiejętności strażaków z zakresu zagrożeń chemicznych, ekologicznych, biologicznych i radiacyjnych. Seminarium zakończy się praktycznym pokazem ratownictwa chemiczno-ekologicznego z wykorzystaniem robota mobilnego IBIS.

  • Wysoko, ale bezpiecznie
  • 25 kwietnia 2018, godz. 11:00 – 15:00, Hol Wschodni MTP, Sala Zielona

Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza do udziału w konferencji dotyczącej bezpieczeństwa pracy na wysokości. Podczas konferencji te szczególne rodzaje prac zostaną omówione w kontekście prawidłowego stosowania przepisów i zasad dla zapewnienia ochrony pracowników podczas pracy na wysokości. Pojawią się m.in. wystąpienia: Czy się boisz wejść na drzewo? - wskazania medyczne do prac na wysokości, Historia prac na wysokości, Rodzaje prac na wysokości, Statystyki wypadków i najczęściej spotykane zagrożenia podczas prac na wysokości, Dobór i przechowywanie środków ochrony indywidualnej chroniących przed upadkiem z wysokości, Dobre praktyki w zakresie szkolenia i nadzoru podczas pracy na wysokości.

  • Yes, we can! Dobre Praktyki 2018
  • 25 kwietnia 2018, godz. 11:00 – 14:15, Pawilon 3A, Sala konferencyjna

Konferencja organizowana przez portal Kulturabezpieczeństwa.pl poruszająca takie tematy, jak: #srlsy?! Czyli z pamiętnika audytora, Nutricia Krotoszyn - najbezpieczniejszy zakład w Polsce, Zintegrowany program ochrony słuchu, Pozytywna i destrukcyjna rola autorytetu – warsztaty.

11:00-12:00  Wykład eksperymentalny- składowanie i przechowywanie materiałów niebezpiecznych w XXI wieku.

  • 25 kwietnia 2018, godz. 11:00 – 12:00, Pawilon 3A, Sala konferencyjna

Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE, 23-26.04.2018

Największe spotkanie branży instalacyjnej w Polsce i Europie Środkowej, jedyne, które kompleksowo prezentuje ofertę wiodących producentów i dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej, a także techniki obiektowej i techniki gazowniczej. Każdorazowo wydarzenie gromadzi blisko 30.000 profesjonalistów z 46 krajów świata. Oferuje przegląd nowości i premier rynkowych oraz trendów w rozwoju branży. Targi odbywają się w cyklu dwuletnim – w lata parzyste. Natomiast w lata nieparzyste, na terenie całej Polski, realizowany jest projekt INSTALACJE ON TOUR, podczas którego przeprowadzane są eliminacje terenowe do najważniejszego wydarzenia dla instalatorów – Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI). Ich finał organizowany jest w czasie targów INSTALACJE. Już pierwszego dnia targów najlepsze produkty zostaną uhonorowane prestiżową nagrodą Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Konkursowe jury przyznało ich w tym roku dwadzieścia dwa.
KLUB PREMIER, natomiast jest okazją do poznania, produktów po raz pierwszy prezentowanych na rynku polskim. Podczas najbliższej edycji targów INSTALACJE (23-26 kwietnia 2018) na zwiedzających czekać będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących:

• Podczas targów odbędzie się szereg spotkań i konferencji dotyczących aktualnych trendów oraz wyzwań stojących przed branżą. ZHI, SPIUG, i MTP zaprosi na IV Konferencję Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacji. PORT PC natomiast, przedstawi nowe wytyczne branżowe skierowane do instalatorów i projektantów instalacji grzewczych i chłodzących, będą one zaprezentowane podczas konferencji „Standardy jutra
w technice grzewczej". Jeden z naszych partnerów, Globenergia zaprosi uczestników targów na warsztaty fotowoltaiczne MOC HYBRYDY. Krajowe Forum Chłodnictwa zaprosi na konferencję: „Branża chłodnicza w obliczu obecnych uregulowań prawnych", natomiast „Obowiązujące wymagania stawiane urządzeniom wentylacyjnym i klimatyzacyjnym. Wspomaganie projektowania programem BIM" przedstawi Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Nowością jest Łazienka PRO – zupełnie nowy cykl spotkań dla profesjonalistów z branży łazienkowej oraz wystawa produktów pokazujących rozwój tego sektora rynku.
• Klub Instalatora Grupy SBS oraz MTP zostanie zaprezentowany w nowej odsłonie.
Na gości czekają niezwykłe atrakcje. Każdy, kto regularnie przyjeżdża na Targi wie, że bez odwiedzin Klubu Instalatora – nie ma dobrej zabawy. Także w tym roku, razem z firmami: ARMATURA KRAKÓW, IMMERGAS, KAN, WILO, stworzymy kilka stref aktywności, w których nasi goście poczują się wyjątkowo – zapewniają organizatorzy.
• VI Mistrzostwa Polski Instalatorów, czyli ogromna dawka emocji podczas rywalizacji najlepszych polskich fachowców w dziedzinie instalacji. Nagrodą główną będzie samochód dostawczy – Citroen Berlingo. Partnerem wspierającym jest Lechma, Snicers workwear oraz Topex Group. Partnerzy strategiczni to Afriso, Broetje, TECE, Grundfos, Vogel&Noot .
23-24 kwietnia zapraszamy na eliminacje, 25 kwietnia na WIELKI FINAŁ, 26 kwietnia odbędzie się Finał dla Szkół.
• Akcja autokarowa. Jedziemy do Poznania! organizowana wspólnie przez MTP i ZHI.
Zaproszenie do udziału w niej kierowane jest do profesjonalistów - instalatorów - klientów wybranych hurtowni z całej Polski. To nie tylko akcja ułatwiająca komfortowy dojazd na Targi w Poznaniu, to także akcja mająca zapewnić możliwość integracji branży, rozmów i wymiany doświadczeń.

Partnerem Strategicznym targów INSTALACJE jest Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Klimatyzacji i Wentylacji ZHI, a patronat nad targami objęło Ministerstwo Inwestycjo i rozwoju oraz najważniejsze stowarzyszenia i media branżowe.

Warto nadmienić, iż kwietniowe Targi to nie tylko okazja do spotkania branży instalacyjnej. W tym samym czasie odbędą się również Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX, a wraz z nimi Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO, Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GreenPOWER oraz Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER. Do zobaczenia w Poznaniu.

Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX, 23-26.04.2018

„Targi to dobry czas i miejsce na to, by zaplanować i wdrożyć działania zmieniające naszą rzeczywistość prywatną i zawodową w wygodną i bezpieczną przestrzeń. To tutaj bowiem spotkamy się z wystawcami prezentującymi najnowsze osiągnięcia w dziedzinie zabezpieczeń, bezpieczeństwa pracy, z ekspertami dzielącymi się swą wiedzą i doświadczeniem oraz weźmiemy udział w pokazach na żywo, konferencjach i prezentacjach innowacyjnych i sprawdzonych w świecie rozwiązań. Jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa na to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branżowców. Jestem przekonany, iż Państwa obecność w Poznaniu zaowocuje nową wiedzą oraz idealnie dopasowanymi rozwiązaniami, gotowymi do wdrożenia zaraz po targach. Świadomość, bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój – to hasła, które towarzyszyć nam będą nie tylko podczas targów, ale i na co dzień."

Tomasz Kobierski, Wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Na targi po innowacje

Ponad 250 wystawców zaprezentuje najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu ochrony mienia, informacji, systemów alarmowych, monitoringu wizyjnego oraz zabezpieczeń technicznych i systemowych. JESTEM INTELIGENTNY – INTELIGENTNY BUDYNEK, 25 produktów w Klubie Premier, 138 Nowości, 30 Złotych Medali – to wyróżniki, jakimi charakteryzują się produkty i usługi wystawców targów SECUREX.

Kierunek: SMART CITY - dla przedstawicieli samorządów, świata nauki i biznesu
Konferencja Smart City Conf - Expo traktować będzie o nowoczesnych rozwiązaniach ułatwiających życie mieszkańcom, realizowanych poprzez narzędzia e-administracji oraz o innowacyjnych produktach technologicznych. Dedykowana jest przedstawicielom samorządów, świata nauki i biznesu.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń w zakresie najefektywniejszego wykorzystania najnowszych technologii do podniesienia komfortu codziennego życia w mieście. Prelegenci zaprezentują uczestnikom szeroki wachlarz tematów w tym zakresie oraz kwestie dotyczące wykorzystywania zasobów treści i danych na użytek mieszkańców, poprawy jakości usług publicznych poprzez użycie tych danych oraz znaczenia cyfryzacji w zarządzaniu miastem. Zaprezentowane zostaną także teoretyczne podstawy budowy inteligentnych miast poparte badaniami naukowymi, które wskazują kierunki rozwoju smart city. Na konferencji prezentowane będą też produkty i projekty realizowane dla smart city. Pozwoli to pokazać, w jak wielu obszarach oferta producentów wykorzystujących najnowsze technologie informatyczne może odpowiadać na realne zapotrzebowanie mieszkańców miast. To promocja i upowszechnianie przykładów udanych wdrożeń innowacyjnych produktów, usług i technologii pomagających stworzyć inteligentne miasto.

SECUREX BeIN

W ramach bezpieczeństwa informacji odbędą się trzy wydarzenia. Pierwszym z nich będzie prezentacja „Czy smartphone dla hakera to jeszcze telefon czy już coś więcej ?" przeprowadzona przez Aleksandra Łapińskiego, Dyrektora ds. Cyberbezpieczeństwa ze Stowarzyszenia Ekspertów Bezpieczeństwa RP. To historia hakera dokonującego ataku na firmę i członka zarządu firmy farmaceutycznej oraz monetyzacji danych pozyskanych z takiego ataku. Wystąpienie będzie miało na celu prezentację hipotetycznego scenariusza obejmującego przegląd sposobów oraz technik wykorzystywanych przez cyberprzestępców do wejścia w posiadanie danych poprzez atak na urządzenie mobilne. Drugim wydarzeniem będzie praktyczne przedstawienie rozporządzenia (RODO) zmieniającego aktualne podejście do ochrony danych osobowych. Przetwarzanie danych takich jak monitoring, dane biometryczne czy identyfikacyjne będą podlegały nowym zasadom, a przetwarzanie danych osobowych pracowników czy też klientów będzie podlegało nowym standardom zabezpieczeń. Warto dowiedzieć się czego można się spodziewać po 25 maja 2018 r. Z kolei Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaprasza na trzeci moduł w ramach SECUREX BeIN - cykl 20-minutowych prelekcji z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz przetwarzania danych osobowych w świetle RODO.

Platforma Szkoleniowa MTP i PISA

24.04.2018 odbędzie się I edycja programu edukacyjnego dla profesjonalistów. W Parku Mistrzostw targów SECUREX wykładowcy Polskiej Izby Systemów Alarmowych przeprowadzą skrócone zajęcia z wybranych programów kursów. Przewidziano pytania egzaminacyjne i konkursy z licznymi nagrodami, w tym bezpłatny udział w kursach OS PISA. Park Mistrzostw w kolejne dni zamieni się w arenę zmagań VI Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych, a ostatniego dnia targów odbędzie się w nim II edycja programu edukacyjnego dla uczniów szkół technicznych.

III Forum Bezpieczeństwa Społeczności Lokalnych

Tematem przewodnim Forum, które odbędzie się 23.04.2018, jest rola policyjnych klas mundurowych a kształtowanie postaw obywatelskich młodzieży w aspekcie bezpieczeństwa.

Tegoroczne Forum to możliwość wymiany doświadczeń w zakresie 11-letniego funkcjonowania klas o profilu policyjnym, dyskusji nad potrzebą doskonalenia ich rozwiązań prawno-organizacyjnych. To także okazja do zastanowienia nad przyszłością policyjnych klas mundurowych, w tym możliwością wykorzystania potencjału uczniów w aspekcie zwiększania poziomu bezpieczeństwa kraju. Forum to cykliczna inicjatywa Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie dedykowane jest przedstawicielom administracji samorządowej Województwa Wielkopolskiego, dyrektorom szkół średnich, przedstawicielom służb oraz innych instytucji zainteresowanych tematyką spotkania. Po zakończeniu wydarzenia uwagę uczestników przykuje Policja wraz ze swoją brawurową akcją pt. „Napad na konwój bankowy".
Architekci, projektanci branżowi, rzeczoznawcy - stawiają się na konferencji technicznej

Dzisiejsze budynki, zarówno te użyteczności publicznej, jak też produkcyjno-magazynowe, wyposażone są w coraz większą ilość urządzeń i instalacji ułatwiających życie jego użytkownikom. Ich sprawne funkcjonowanie wymaga poprawnego zaprojektowania, wykonania a następnie utrzymywania w sprawności technicznej. Bezpieczeństwo pożarowe to jedno z wymagań podstawowych, które powinno być zapewnione w każdym budynku. To zapewnienie także instalacji, których funkcjonowanie będzie niezbędne w trakcie powstania pożaru. Aby zapewnić właściwą współpracę poszczególnych urządzeń należy już na etapie projektu budowlanego dokonać diagnozy zagrożeń, jakie mogą wystąpić w obiekcie i przewidzieć scenariusze rozwoju pożaru oraz dobrać optymalne zabezpieczenia, tak aby zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo ludziom przebywającym w budynku. 24 kwietnia 2018 r. podczas targów odbędzie się konferencja techniczna „Scenariusz pożarowy – podstawowy element każdego projektu". Dobrze przemyślany i opracowany „scenariusz" powinien być podstawą do sporządzenia projektów branżowych poszczególnych instalacji, w szczególności instalacji sygnalizacji pożaru, ale także coraz częściej stosowanych systemów zarządzania budynkiem, które integrują poszczególne instalacje.

Doradztwo i konsultacje

Codziennie podczas targów do dyspozycji uczestników będą eksperci zgromadzeni na stoisku Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych i Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego. Będzie można zasięgnąć opinii w zakresie ochrony informacji niejawnych, biznesowych, danych osobowych oraz zarządzania kryzysowego i ochrony infrastruktury krytycznej. Wiedzą i doświadczeniem na swoim stoisku będą się dzielić również eksperci z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Inżynierów Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem POLALARM.

Targi na żywo

Podczas targów będzie można uczestniczyć w pokazach. Nie można przegapić akcji pokazowej Polskiej Izby Ochrony. „Dama z gronostajem" – to wokół tego dzieła zaaranżowana zostanie jedna z nich, pokazująca możliwości zastosowania analityki obrazów w ochronie wartościowych przedmiotów, zastosowanie prewencyjne głośników IP, możliwości zastosowania systemu opartego na beaconach w ochronie przedmiotów wartościowych, czy sprawności grupy interwencyjnej w ujęciu sprawców przestępstwa. Pokazami na żywo zainteresuje zwiedzających zespół aeroMind demonstrując loty dronem w ramach Drone Zone.

Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER, Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER, 23-26.04.2018

Partnerem Strategicznym Targów EXPOPOWER jest Enea Operator Sp. z o.o.

Poszukujesz innowacji w energetyce, elektrotechnice lub OZE? Dobrze trafiłeś – targi Expopower i Greenpower w Poznaniu, stanowią inspirację dla wielu firm do wprowadzenia nowatorskich rozwiązań. Dodatkowo bogaty program wydarzeń targów będzie stanowił solidną porcję najnowszej wiedzy.

Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER oraz Międzynarodowe  Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń od lat gromadzące w Poznaniu polską i zagraniczną branżę nowoczesnej energetyki, innowacyjności oraz odnawialnych źródeł energii. W targach uczestniczą firmy z wielu krajów świata. To dobra okazja, by poznać rynkowe trendy, także międzynarodowe, wymienić doświadczenia, dowiedzieć się przed jakimi wyzwaniami i możliwościami stoi branża.

Enea Operator Sp. z o.o. objeła patronatem strategicznym tegoroczną edycję targów. W związku z powyższym zaplanowała szereg działań na przestrzeni targowej mających na celu pokazanie osiągnięć spółki w sferze technologicznej jak i popularyzacji branży poprzez dedykowane konferencje dla presjonalistów, jak i wydarzenia dla młodzieży.

23-24.04.2018 Forum Innowacyjnej Energetyki #EnergInn1.0 otwierającym Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER 2018 zorganizowanej wspólnie przez Wojewodę Wielkopolskiego oraz Enea Operator.

Pierwszego dnia (23 kwietnia 2018 r.) motywem przewodnim wydarzenia będą: innowacje, B+R, rozwiązania smart i przyszłość energetyki w Polsce. Istotnym elementem Forum będzie prezentacja wybranych startupów energetycznych, rozwijanych w ramach programów badawczo-rozwojowych ENEA Innovation, Industry Lab, PGE Ventures czy INGA. Adresatem Forum, obok samorządów (wójtów, burmistrzów, prezydentów oraz starostów) i przedsiębiorców, będą uczelnie wyższe (zespoły naukowe, doktoranci).

Forum swoim patronatem obejmie Ministerstwo Energii, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, NCBR oraz PTPiREE.

Drugi dzień Forum (24 kwietnia 2018 r.) poświęcony będzie w całości elektromobilności w kontekście nowej ustawy i wynikających z niej korzyści a także obowiązków dla podmiotów publicznych. Realizacja polityki elektromobilności wymaga zintegrowania działalności wielu podmiotów. W rezultacie w ustawie określono szereg rozwiązań, których stosowanie wymaga współdziałania organów administracji centralnej, administracji jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstw energetycznych, a także podmiotów prywatnych.

Formuła spotkania drugiego dnia oparta będzie na dyskusjach służących wymianie poglądów i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami nauki, administracji publicznej i przedsiębiorstw.

W ramach Forum powołano Radę Naukową, złożoną z wybitnych ekspertów z dziedziny energetyki.

23.04.2018 Konferencja „Budowa Elektrowni Jądrowej – technologia, finansowanie, bezpieczeństwo i zarządzanie projektem" - zorganizowanej wspólnie przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

24.04.2018 IX Konferencje Naukowo-Techniczną z cyklu „Bezpieczeństwo i energooszczędność w oświetleniu" n.t. TECHNIKA ŚWIETLNA 2018 organizowanej przez STOWARZYSZENIE ELEKTRYKÓW POLSKICH ODDZIAŁ POZNAŃSKI

25.04.2018 XVI Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia" n.t. STACJE ELEKTROENERGETYCZNE 2018 organizowanej przez STOWARZYSZENIE ELEKTRYKÓW POLSKICH ODDZIAŁ POZNAŃSKI

25.04.2018 Konferencja Naukowo -Techniczna „Energooszczędne napędy elektryczne w przemyśle" - Organizatorem konferencji będzie Wydział Elektryczny Politechniki Wrocławskiej oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

Celem konferencji jest dokonanie przeglądu wiedzy i aktualnego stanu badań w dziedzinie Energooszczędnych napędów elektrycznych i układów sterowania w przemyśle". Konferencja będzie forum wymiany informacji i prezentacji nowych rozwiązań w dziedzinie automatyki napędu elektrycznego, oferowanych przez instytucje badawcze i producentów działających w przemyśle narzędzi do obróbki drewna. Konferencja będzie okazją do zacieśnienia relacji środowiska naukowego z gospodarką w celu transferu do gospodarki nowoczesnych rozwiązań technicznych.

25.04.2018 III Branżowe Forum Fotowoltaiczne 2018 - Na fotowoltaiczne rozmowy i dyskusje zaprasza Redakcja GLOBEnergia wraz z partnerami wydarzenia. Forum objęte jest patronatem Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.

25.04.2018 Akademia Pelletu - Magazyn Biomasa zaprasza wszystkie firmy do udziału w Akademii Pelletu, certyfikowanej ogólnopolskiej akcji informacyjnej. Jej celem jest walka z niską emisją w polskich gminach poprzez promocję wykorzystania pelletu
w gospodarstwach domowych, zakładach przemysłowych i budynkach użyteczności publicznej.

Targowi Złoci medaliści

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na Międzynarodowych Targach Energetyki EXPOPOWER 2018

OPTIMA - 24, ELEKTROBUDOWA SA, Katowice, Pawilon 6 stoisko 42

System automatyki FDIR zintegrowany z systemem SCADA DMS SYNDIS RV, Badawczo-Rozwojowa Spółdzielnia Pracy Mikroprocesorowych Systemów Automatyki MIKRONIKA, Poznań, Pawilon 6 stoisko 26

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej GREENPOWER 2018

BIOGAZOWY AGREGAT KOGENERACYJNY - EKOGEN™ 30 BIO EPS SYSTEM Robert Lipnicki, Trzebinia, Pawilon 6 stoisko 90

SYSTEM INTELIGENTNEGO ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH
POWER EV® Sp. z o. o., Wrocław, Zgłaszający: ANDPOL ELEKTRONIK Andrzej Szajna, Wrocław, Pawilon 6 stoisko 56

TRACKER FOTOWOLTAICZNY CORAB WS T-001, CORAB Sp. z o.o., Olsztyn, Pawilon 6 stoisko 82

Zapraszamy do Poznania!

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :