Mimo ekstremalnych temperatur elektrownie pracują bez problemów

W zeszły poniedziałek (06.02.2012r.) o godz. 17.30 zanotowano maksymalne obciążenie Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Wyniosło ono 25 777 MW. Rok temu maksymalne zapotrzebowanie na moc elektryczną miało miejsce 22 grudnia i było równe 24 780 MW. Dotychczasowy roczny szczyt zapotrzebowania na moc wystąpił 26 stycznia 2010 r. – 25 449 MW.
Tak duże obciążenie było spowodowane niską temperaturą powietrza. W tym czasie odbiorcy znacząco zwiększyli swoje zapotrzebowanie na energie elektryczną. Krajowy System Elektroenergetyczny pracował poprawnie, a wszystkie obowiązujące standardy bezpieczeństwa były zachowane. PSE Operator w pełni zaspokoił potrzeby zarówno drobnych odbiorców jak i przemysłu. Nie wystąpiły żadne ograniczenia w poborze mocy ani wyłączenia odbiorców z powodu jej braku.
Spółka PSE Operator wykonała wszystkie prace w związku z zobowiązaniami w zakresie wymiany trans granicznej. W ramach udostępnionych zdolności przesyłowych eksportowano energię elektryczną do Niemiec, Czech i na Słowację. Saldo w szczytowym momencie obciążenia systemu wyniosło 634 MW.
Zgodnie z informacjami przesłanymi do Krajowej Dyspozycji Mocy w PSE Operator funkcjonowanie elektrowni odbywa się w sposób prawidłowy. Zapasy węgla stanowią ok. 6,4 mln ton .Ta liczba wystarczyłaby na 36 dni pracy, a więc na poziomie, który przekracza wymagania ustawowe.
(ma)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- PSE Operator

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Oddziaływanie na środowisko spalarni odpadów
Spalanie odpadów od lat budzi wiele kontrowersji oraz protestów społecznych. Protesty te, wystąpiły praktycznie we wszystkich krajach Europy, a...
-
-